Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi İsmail Özdemir Esnaf Odası Yönetiminden İstifa Etti.

İsmail Özdemir Esnaf Odası Yönetiminden İstifa Etti.

E-posta Yazdır PDF

İsmail Özdemir

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Özdemir görevinden istifa etti. Elektronik mektupla haber merkezimize ulaşan Özdemir'in istifa dilekçesi üzerine kendisini telefonla arayarak istifasını sorduk. İstifa ettiğini doğrulayan İsmail Özdemir her şeyin istifa dilekçesinde yazdığını daha başka bir açıklama yapıp yapmayacağına daha sonra karar vereceğini söyledi.

İsmail Özdemir istifa dilekçesinde "Yanlış iş yapanların korunmaya Doğru iş yapan dürüst insanların karalanmaya çalışıldığı bu ortamda artık durmam ve çalışmaya devam etmem olanaklı değildir. Bu nedenle Mudanya Esnaf Odası Yönetim Kurulundan istifa ediyorum." satırlarına yer verdi.

İstifa dilekçesinin tam metni ise şöyle;

MUDANYA ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI YÖNETİM KURULUNA
                                                                                                         MUDANYA

05.11.2000 tarihinden bu yana oda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım. Oda yöneticileri Esnafın vekili olarak ellerinde bulunan emaneti Yüksek bir ahlak ve dürüstlük ile taşımak zorundadırlar. Görev yaptığım sürede hep bu ilke ile hareket ettim.

Halen görevde olan son yönetim kurulunun çalışmalarında çok sayıda işlemin belgesi olsa dahi vicdanen kabul edilemez olduğunu gördüm ve bu nedenle Yönetim kurulunun ONLARCA kararına itiraz ederek yazılı muhalefet şerhi koydum.

Değerlerime ve yönetim ilkelerime ters düşen karar ve uygulamalara engel olmak için Yönetim içinde kalarak çalışmanın bana esnafımızın verdiği bir görev olduğu düşüncesi ile görevimi büyük sıkıntılara karşın bu güne kadar sürdürdüm.

Son haftalarda Denetleme kurulu üyesi Yusuf Akbulut’un istifası ile Odamız yeniden çirkin ve kabul edilemez bir tartışmanın içine düşürüldü. Yusuf Akbulut’un istifa dilekçesinde ve açıklamalarına göre; kabul etmeyerek imzalamadığı 80 kadar harcamanın belgesine sahte imza atılmış.. 

Bu durum hiçbir gerekçeyle açıklanamaz ve hiçbir şekilde kabul edilemez. Hemen gerekenin yapılması ciddi bir araştırmaya gidilerek sorumluların yetkili mercilere bildirilmesi gerekir.

Hal böyle iken Oda başkanı Emir Ali Usta istifa eden arkadaşımızı suçlamış. İmza atanları aklama operasyonuna girişmiştir. Yönetim Kurulunun diğer üyeleri de bu girişime ortak edilmek istenmiştir.

Yanlış iş yapanların korunmaya Doğru iş yapan dürüst insanların karalanmaya çalışıldığı bu ortamda artık durmam ve çalışmaya devam etmem olanaklı değildir. Bu nedenle Mudanya Esnaf Odası Yönetim Kurulundan istifa ediyorum.

Bilgi ve gereğini arz ederim. 03.11.2009


İsmail ÖZDEMİR
                                                                                    

 

 

Son Güncelleme ( Pazar, 15 Kasım 2009 23:37 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU