Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Esnaf Odasından Müjdeli Haber "Basit Usüle Devam"

Esnaf Odasından Müjdeli Haber "Basit Usüle Devam"

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta Büyükşehir Belediyesine bağlı olan ilçelerde  Basit Usül vergi mükellefiyeti uygulamasının sona erdiğini hatırlatarak, bu kararın ilçede vergi dairesi müdürlüğü ile yaptıkları girişimler sonucunda durdurduklarını açıkladı.

Söz konusu uygulamanın Mudanya esnafını mağdur edeceğini düşündüklerini belirterek girişimler yaptıklarını vurgulayan Usta "Vergi dairesi ile yaptığımız görüşmeler sonucu Basit Usül vergilendirmesine devam kararı alınmıştır" dedi.

Emir Ali Usta Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda yaptığı açıklamasında, "Büyükşehir belediyesi sınırları içine alınan ve 2000 yılı genel nüfus sayımındaki toplam nüfusu 30 binden az olan yerlerde mükelleflerin basit usüldeli uygulamasına  devam edilecektir. hükmünü gerekçe göstererek haklılığımızı belirledik. Basit usülde vergilendirmenin gerkliliğini ispatlayarak uygulamanın eskisi gibi olmasını sağladık" ifadelerine yer verdi.

Vergi Dairesine teşekkür eden Usta, her zaman Mudanya esnafının yanında olduklarını vurgulayarak açıklamasını bitirdi.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 23 Aralık 2009 17:19 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 11-12-2009 12:06
Emir Ali Ustayı kutluyorum. Seçime yaklaşırken kanunların rüzgarı bile yelkenlerini şişiriyor. Ben böyle şanslı oda başkanı görmedim.

Tebrik eder başarılarının ve şansının devamını temenni ederim. Siz olmasanız basit usül esnafın hali ne olurdu (!) Allah razı olsun.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU