Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Mudanya Belediyesi Batıyor mu?

Mudanya Belediyesi Batıyor mu?

E-posta Yazdır PDF

soldan Erol Koparan, Hasan Aktürk, Seçil İncecikMudanya Belediyesi Basın Merkezi'nden gelen basın bültenine göre Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün başkanlığında, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’den 6, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den 4 ve Anavatan Partisi (ANAP)’tan 3 meclis üyesinin katılımı ile Aralık Ayının olağanüstü 2. meclis toplantısı Mudanya Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı.

6 gündem maddesinden oluşan meclis toplantısında, Mudanya Belediyesinin geçmiş döneme ait borçları üzerinde görüşüldü.

Aralık ayının ilk meclis gündeminde bulunan ve Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilen, Liman Tesisleri Kullanma ve İşletme Yönetmeliğinde yapılan değişiklik oy birliği ile kabul edildi.

AKTÜRK, “MAAŞLARI ÖDEYEMEYİZ”

 
İki gündem maddesinin İmar ve Şehircilik Komisyonu’na sevk edildiği meclis toplantısında, belediye binasının 12 Eylül Caddesine bakan kısmında ki 7 adet dükkânın satışa çıkarılması ile ilgili encümen üyelerine yetki verilmesi görüşmelerine, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün, “Maaşlarımızı ödeyemeyecek duruma geldik. Biz de satma taraftarı değiliz. Ama başka çaremiz kalmadı” sözleri damgasını vurdu. “12,7 Milyon TL gibi neredeyse bütçemiz kadar olan borç geçmiş dönemden miras kaldı. Bu dükkânların talipleri olmasa satışa çıkarmazdık. Eğer satılmazsa belediye başkanı olarak satış reddini meclise ben getireceğim” diyen Aktürk, “Çalışanlarımızın maaşlarını ödeyebilmek için bu kararı almamız şart oldu. Eğer gelir bulamazsak belediye batar” dedi. Oy çokluğu ile karara bağlanan satış yetkisi ile ilgili, “Mudanya’yı ve Mudanyalıyı ayakta tutabilmek için bu yetkiyi iyi kullanmaya çalışacağız” diye konuşan Aktürk, “Keşke bu borç tablosuyla karşılaşmasaydık” şeklinde konuştu.

ÇİFTÇİ MALLARINA 2 YENİ ASİL ÜYE

 
Ekim Ayının 1. olağan meclis toplantısının 1. gündeminde gizli oy ile Çiftçi Malları Koruma Kurulu Başkanlığı Murakabe heyetine seçilen, Mudanya Kaymakamı Âdem Öztürk ve İlçe Tarım Müdürü Şefik Çınar’ın doğal üye olması nedeniyle yeniden 2 asil üye seçimi yapıldı. Buna göre gizli oy ile yapılan seçimde, Kadir Sağlam ve Kazım Bozdoğan asil üye olarak seçildi. Ayrıca Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Bando personeli 2010 yılı ücret tarifesi belirlenmesi ile ilgili yazısı, Plan Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

 

Konuyla İlgili Önceki haberlerimiz ;

Bakan Faruk Çelik'ten Hasan Aktürk'e Tebrik Ziyareti

Belediye Bütçesi 17 Milyon Lira

Belediye meclis toplantısında borç tartışması

Enkaz Bütçe 5 Milyon Ödemiş

Saim Sakin "Belediye Delikli Tencere Kullanmasın" 

Son Güncelleme ( Pazar, 31 Mart 2013 17:50 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 Ziyaretçi 16-12-2009 15:20
Tamam belediyenin borcu var..ama ne kadarı Güzelyalı Belediyesi'nden devroldu..ve bu kadar borç varsa neden 120 kişiyi taşeron firmalar üzerinden işe aldılar..
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU