Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Mudanya Musıki Derneği Yeni Yönetimi Belli Oldu.

Mudanya Musıki Derneği Yeni Yönetimi Belli Oldu.

E-posta Yazdır PDF

Soldan Rıza İşinibilir ve Mehmet Karadağ

Mehmet Karadağ'ın Mudanya Musıki Derneği ile Mudanya Belediyesi Kültür ve Sanat Derneğini birleştirme girişimi Mudanya Musıki Derneği üyelerinin bu oluşuma karşı çıkması ve Mehmet Karadağ'ın Mudanya Musıki Derneği'nden ayrılması ile sonuçlandı.

Radyo POYRAZ stüdyosunda bir açıklama yapan Mudanya Musıki Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Rıza İşinibilir derneğin yeni yönetim kurulu'nun belirlendiğini, Mehmet Karadağ, Kartal Saldırış ve Erol Özkayhan'ın istifa ettiğini, bunun üzerine yedek listede yer alan Yeliz Yıldırım, Yalçın Mutlu, Abdurrahman Adıyan'ın asil üyeliğe geçerek boşalan yönetim kurulu üyeliklerini doldurduklarını söyledi.

Dernek Başkanı Rıza İşinibilir'in Açıklamaları Tıkla Dinle

Mudanya Musıki Derneği'nin oluşan yeni yönetim kurulu ile çalışmalarına devam edeceğini vurgulayan Başkan İşinibilir, Ocak ayı içinde gerçekleştirmeyi planladıkları Zeki Müren'in doğum günü konserinin çalışmalarının sürdüğünü, Şubat ayı içerisinde de Tayyare Kültür Merkezi'nde konuk bir sanatçının katılımı ile konserlerini sürdüreceklerini belirtti.

Derneğimize Katılımlar Bizi Mutlu Ediyor

Mudanya Musıki Derneği'ne Mudanya'da ikamet eden 20 kişinin üzerinde bir katılımın gerçekleştiğini açıklayan dernek başkanı İşinibilir, bunun yanısıra Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü Başkanı olan aynı zamanda Mudanya Musıki Derneği müzik eğitmeni ve şefi Mustafa Can'ın girişimi ile konservatuvar 3. sınıf öğrencilerininde çalışmalara katılımlarıyla 40 kişiye ulaştıklarını vurguladı.


Katkılarından dolayı Şef Mustafa Can'a teşekkür eden Rıza İşinibilir, bu katılımdan dolayı duyduğu mutluluğu belirterek böylelikle Mudanya Musıki Derneğinin daha dinamik, zinde ve azimli yaptığını söyledi. Gençlerin katılımından onur duyduğunu defaten vurgulayan İşinibilir, katılımcı tüm konservatuvar öğrencilerinede yaptıkları fedakarlıktan ötürü teşekkür etti.


Bu zihniyetle karşılaşmaktan çok rahatsızım

Mudanya Musıki Derneği'nin gönlünü Türk Müziğine adamış herkese açık olduğuna dikkati çeken İşinibilir, "Mudanyalı" veya "Mudanya dışından", "yabancı", "taşıma suyla değirmen döner mi?" gibisinden yaklaşımları doğru bulmadığını, böyle düşüncelere kesinlikle katılmadığını ve hala bu gibi zihniyetlerle karşılaşmaktan dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Yaşanan Süreçte Desteklerini Esirgemediler

Rıza İşinibilir Mudanya Musıki Derneği'nin yaşadığı kamuoyunca malum süreçte kapılarını kapatmayan ve dernek üyelerinin birleşmeme kararını olumlu karşılayan, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk'e, derneğin kurucu üyesi Belediye Başkan Yardımcısı Kartal Saldırış'a teşekkür ederek, bu güne kadar hiç bir konuda zorluk çıkarmadan mümkün olan her türlü yardım ve desteği yaptıklarını belirtti.

Rıza İşinibilir, Mudanyalıların, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve Başkan Yardımcısı Kartal Saldırış'ın, Mudanya Musıki Derneği üyelerinin, yeni yıllarını kutlayarak, yeni yılda sağlık mutluluk ve esenlik dolu günler diledi.

Konuyla İlgili Önceki Haberimiz

Rıza İşinibilir "Dernekler Birleşti Haberi Yalan"

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 13 Ocak 2010 01:08 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU