Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Mezarlıklar Büyükşehir Belediyesine Devredildi.

Mezarlıklar Büyükşehir Belediyesine Devredildi.

E-posta Yazdır PDF

soldan Erol Koparan Başkan Hasan aktürk ve Seçil Pınar İncecik. Mudanya Belediyesi Basın Bülteni haberine göre 2010 yılı Aralık Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’den 8 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den 7 Belediye meclis üyesinin katılımı ile Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün başkanlığında yapıldı.

Meclis toplantısı öncesi, Mudanya ve Güzelyalı Mahallesinin kanalizasyon işleri ve Aydınpınar Arıtma Tesisi ile ilgili bilgiler veren Aktürk, “Aydınpınar Köyünde 30 Bin Metrekare alanda yapılacak olan kamulaştırma işlemleri sonucu geçmiş dönemlerde yaşanan çamur ve pis koku gibi sıkıntılar ortadan kalkacaktır” dedi. Dobruca’da ki tesislerden örnek veren Aktürk, arıtma tesisi çalışmalarının önümüzde ki günlerde başlayacağını söyledi. Ayrıca Başkan Aktürk, Emlak ve İstimlâk Müdürü Mustafa Çavdur’un Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildiğini duyurdu.

MEZARLIKLAR BÜYÜKŞEHİR’E DEVREDİLDİ

Mudanya Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tüm mezarlıkların Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi ile ilgili protokolün imzalanması için Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. “Ömerbey Mahallesinde bulunan mezarlığımızda yaşanan yer sıkıntısını Ocak ayında Büyükşehir Belediyesinin yapacağı kamulaştırma ile çözeceğiz. Mülkiyeti belediyemize ait olacak olan mezarlıklarımızın tahsisi gerçekleşirse tüm giderleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Belediye olarak maddi durumumuzu düzeltmek için uğraşıyoruz” dedi. Tahsisin gerçekleşmesinin ardından gasılhane yapılacağının altını çizen Aktürk, “Tahsisin ardından mezarlıklarımızın belediyemize gelir getirmesi için gereken tüm çalışmaları yapacağız” diye ekledi.

SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İÇİN AKTÜRK’E YETKİ VERİLDİ

12 Eylül’de yapılan referandum sonrası değişen, “Toplu Sözleşme” kanunu neticesinde, Toplu Sözleşme, Sosyal Denge Sözleşmesi ve Toplu Sözleşme ile ilgili Başkan Aktürk’e yetki verildi.

Ayrıca Mudanya Belediyesi’nin, Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliğine üye olmasının oy birliği ile kabul edildiği meclis toplantısında, Maddi imkânı olmayan 90 civarındaki öğrencilere ücretsiz taşıma hizmeti oy birliği ile kabul edildi. Aktürk, muhtarlardan gelecek olan bilgiler doğrultusunda belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilerin okullarına ücretsiz ve güvenli bir şekilde taşınması için 2 otobüsün tahsil edileceğini belirtti. Ayrıca meclise ara verilerek görüşülen 2010 Mali Yılı içerisinde ödenekleri yetersiz olan birimlere 643 Bin 322 TL ek bütçe istemi ile ilgili madde oy birliği ile meclisten geçti.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 00:35 )  

Yorumlar  

 
+5 #1 Ziyaretçi 08-12-2010 00:40
22 senelik pazarlamacıyım Mudanya Belediyesinin bu günkü yönetimi kadar pazarlama ve satış yeteneğine sahip başka bir kişi ve oluşum tanımadım. Yakında şu haber başlığını görürsem şaşırmayacağım konusunda kendi kendime bugün söz verdim. "Mudanya Belediye Meclisi Aldığı Bir Kararla Mudanya Belediyesini Büyükşehire Devretti." Rica etsem acaba Hasan ağbi bana pazarlama satışa getirme konularında 15 günlük bir eğitim verir mi? Büyük ustaya saygılarımı Mudanya Halkı Adına sunuyorum(!) Lütfen Kabul buyursunlar.
 
 
+3 #2 Ziyaretçi 08-12-2010 10:19
Alıntılandı Pazarlamacı:
22 senelik pazarlamacıyım Mudanya Belediyesinin bu günkü yönetimi kadar pazarlama ve satış yeteneğine sahip başka bir kişi ve oluşum tanımadım. Yakında şu haber başlığını görürsem şaşırmayacağım konusunda kendi kendime bugün söz verdim. "Mudanya Belediye Meclisi Aldığı Bir Kararla Mudanya Belediyesini Büyükşehire Devretti." Rica etsem acaba Hasan ağbi bana pazarlama satışa getirme Kabul buyursunlar.

konularında 15 günlük bir eğitim verir mi? Büyük ustaya saygılarımı Mudanya Halkı Adına sunuyorum(!) Lütfen aynen katılıyorum buyuk usta aktürk ve ekibi çok büyük bir pazarlamacı eğitimci olan aktürk ekibinide iyi yetiştirmiş
 
 
+7 #3 Ziyaretçi 08-12-2010 16:32
ilçe girişine de "DENİZ MANZARALI SATILIK İLÇE" yazın olsun bitsin. mudanya kimlerin eline kaldı yarabbim ...
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU