Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Türk Telekom İçin Bedduaları Duaya Çevirme Zamanı

Türk Telekom İçin Bedduaları Duaya Çevirme Zamanı

E-posta Yazdır PDF

Barış Ozan ZeyrekÇOOOOOOOOOOOOOKKKKKK SAYIN          TÜRK TELEKOM 

Uzun yıllar önce üyeniz olduk. Çünkü o zamanlar sizin kurumdan başka internet sağlayıcısı yoktu. Keşke olsaydı demekten başka çare bırakmadınız, yazıklar olsun.

Bizim gibi, binlerce internet kullanıcısının da aynı düşüncede olduğunu sanıyorum. Bunu neden mi sanıyorum? Aslında sanmıyorum, biliyorum. Kime sorsam, internet çok yavaş diyor. Yürümüyor, sık sık kopuyor. İllallah ettik diyorlar. Bu nasıl bir hizmet anlayışı? Anlayan beri gelsin.

Yetkililerle görüşüyorum, Haziran’da sorun çözülecek diyorlar.Yıllardır aklınız nerede?Geçen yıl da,yakında çözeceğiz bu sorunu diyordunuz.Ne çözülmez bir sorunmuş aman Yarabbi? Millet hem şakır şakır ödeme yapacak, hem de internetten yararlanamayacak öyle mi?

Sınırsız 49 TL. sınırlı 29 TL ödeyeceğiz ama bilgisayarın başına geçtiğimizde ise, sinir savaşı vereceğiz. Üstüne üstlük yalın ADSL henüz yapılanma aşamasında olduğunda telefon hattımıza her ay ödenen sabit ücretide hesaba kattığınızda çok pahalı bir ADSL internet kullanmaya çalıştığımız için yüreğimiz yanıyor.

Yapmayın baylar, yapmayın. İnsanları çileden çıkartmayın. Bilmem duyuyor musunuz ama, her gün binlerce beddua alıyorsunuz. Üzülerek ifade edeyim ki, hay ben böyle internetin demekten kendimizi alamıyoruz.

Fiber kablo mudur, ne zıkkımsa, şunu bir an önce döşettirin. Zaten millet her gün çeşitli sorunlarla boğuşuyor, bari bilgisayarın başında rahat olsun. Bir MegaBit hızındaki bir sağlayıcıdan, 15-20 hızla Hotmail sayfası açmağa çalışıyoruz. Sekiz MegaBit’i Mudanya kaldırmıyormuş. Eyvallah. Altı MegaBit, hak getire. Dört MegaBit bekle bekle  dosyan inecek. Bu nasıl bir iştir anlamadım?

Arkadaşlar, kardeşler, ey amirler, memurlar. Bu sorunu çözün. Avrupa Birliğine üye olacağız diye, yırtmadığımız yerimiz kalmadı. Avrupa  en az onaltı MegaBit  hızında internet kullanıyor. Amerikayı söylemeğe gerek yok ama, bilmek istiyorsanız, 32 ve 64 MegaBit hız kullanıyorlar. Avrupa Birliği, Hristiyan Birliği olduğu için, zaten bizi almayacaklar. Biz kendi işimize bakalım. Müslüman gibi çalışalım ki,vicdanlarımız rahat olsun.

Bu sorunu ya çözeceksiniz, ya da çözeceksiniz. Başka bir yolu yok. Afedersiniz, bir yol daha var. Seçim yakın ya, siyasilerin kapısını çalma zamanı. Belki de seçim yatırımı olarak bu sorunu çözerler. Nasıl olsa, oy kaygısı yakında başlayacak. Kapımıza gelecek olan her siyasiye, ne olacak bu internetin hali sorusunu soracağız. Alacağımız yanıt da belli. Hemen çözeceğiz. Hadi canım sende !...

Seçim zamanı canım cicim, seçimden sonra nerde gördüm ben seni. Onun için, size edilen bedduaları duaya çevirme zamanı geldi de geçiyor. Haydi ALLAH kolaylık versin.

Barış Ozan ZEYREK

Emekli Öğretmen

Yazarın Önceki Yazıları;

Durum Çok Acil Beyler

Kurban

Hayatı Şiir'le Anlatmak

İşini İyi Yapanlar ve Yapmayanlar

Şiirim Mesajımdır

DÖRTGÖZ

Mudanya'nın Kanayan Yarası

DÖRTGÖZ Kanallar Çökmüş

Müdür Bey olay yerine geldi. Çok şaşırdım.

Ben dört gözüm, partinin dörtyüz göz olması gerekir

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 16 Aralık 2010 01:54 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 09-12-2010 02:35
Ellerinden öperim hocam. Birileri bu adamlara dur desin. Ama bizleri yani Türk Milletini bu global sermaye dedikleri yabancılara teslim edip inim inim inleten kendi halkına zulüm eden iletişimden benzine her şeye zam yapıp emekli ve işçisini görmezden gelenlerde sözümona TC kimliği taşımıyor mu? AB üyesi olacakmışız. Yesinler adamlar binmeyeceği eşşeğe ot verirler mi hele hele harbi eşşeksen
 
 
+3 #2 levent 09-12-2010 12:13
Barış hocam size katılıyorum. ve eklemek istiyorum. Mudanya ilçemize yıllardır gelmesi gereken Kablo tv ve net alt yapısı bir şekilde gelmemiştir veya getirilmemiştir . Mudanya ilçemize bilişim üzerine gereken yatırım yapılmıyor. Artık büyük şehirler fiber optik kablo ile internete bağlanmaya başlanmıştır. Şehir merkezine bu kadar yakın bir ilçenin bu hizmetlerden mahrum bırakılmasını şiddetle kınıyorum.
 
 
+3 #3 Ziyaretçi 10-12-2010 00:10
Muhterem Hocam isminiz gibi Barış inanılan her şeyin
savaşıdır Bu savaşta yeni bir sosyal bomba patlatmış
oldunuz Herkesin bildiği baskılarda siyasi korkularda
siyasi Fakirliğin gözü çıksın herkes mecburen AKPli oldu
Cem Karaca nın dediği gibi
ALDAT DUR ALDAN DUR OĞLUM HAYAT BU MUDUR?
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU