Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Gençler Ne Yapmak İstiyor?

Gençler Ne Yapmak İstiyor?

E-posta Yazdır PDF

Gençler kamu malına yazılarıyla zarar veriyorMudanya Bayram yeri parkı içinde bulunan Hasan Bey Mahallesi muhtarlığı ile hemen yanında ki UEDAŞ’ ait yüksek gerilim trafo binası gençlerin hedefleri arasında girdi.

Mahalle sakinleri bunları yapanların özellikle gençler olduğunu ve gece yarıları bunu gerçekleştirdiklerini belirtirlerken emniyet güçlerinin bu park çevresinde sürekli denetim yaptıklarını ancak polisler gittikten hemen sonra ortaya çıkan gençler ellerinde çıkmayan sprey boyalarla duvarlara yazı yazmaya başlıyorlar.

Muhtarlık binası ile yüksek gerilim trafo binalarının dış yüzeyleri kirletiliyor ve çevrenin çirkin görünmesine neden oluyor. Çok yazık oluyor, bayram yeri parkımızda çocuk oyun gurupları, dinlenme ve basket sahası ile spor aletleri belediyemiz tarafından oluşturulmuş ve çevresi de ağaçlandırılmıştı ancak kendini bilmez kişi veya kişilerce bu güzellikler adeta katlediliyor.

Mudanya’nın en güzel yerlerinden biri olarak parmakla gösterilen bayram yeri parkımızda belediye tarafından sürekli olarak bakım ve temizlik yapılıyor ancak daha sonra gençler parkımızı maalesef daha da kötü bir görünüme sokuyorlar. Bu gençlerimizin ne yapmak istediklerini anlayamıyoruz. Ailelere ve eğitim kurumlarına çok iş düşmektedir. Aileler evlerinde, eğitmenler de okullarda bu konuda gençlerimizi yaptıkları işin doğru olmadığı yönünde uyarmaları ve eğitmeleri gerekmektedir.

KAMU MALLARININ KORUNMASI KOLLANMASI LAZIM

Daha önce de gençler tarafından yazılar yazılan muhtarlık binaları belediye tarafından boyanmış ve çirkin görüntüler silinmişti ancak yine aynı şekilde gençler, ellerinde çıkmayan sprey boyalarla yazılar yazmayı sürdürüyor. Mudanya’nın birçok noktasında ki trafo binaları gençlerin hedefleri içindeki yerini koruyor. 

Yapılan hizmetleri gölgelemeye ve kamu mallarının böylesine hoyratça kullanmaya kimsenin hakkı yoktur” diyen Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’te bu konuda tepkili olduklarını, yapılan şeylerin kesinlikle hoş olmadığını ve Belediye olarak her zaman ilçeye sahip çıkılması gerektiğini kamu mallarının korunması ve kollanmasının bir vatandaşlık görevi olduğunu vurgulayarak,”Belediyemiz bünyesinde ki boya ekiplerimizle Hasan Bey mahalle muhtarlık binasını boyayarak bu çirkin görüntüleri ortadan kaldırdık. Belediye başkanı olarak gençlerimizden bu tür yanlış davranışları bırakmalarını ve gençliğe yakışır şekilde hareket etmelerini ve Mudanya’nın çirkin görünmesine neden olacak şeylerden kaçınalım” dedi.

       Tarık ARSLAN/MUDANYA/

Konu ile ilgili Önceki Haberlerimiz :

Mudanya'da Duvar Yazısı Olsam! Farkeder misin beni?

Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 00:36 )  

Yorumlar  

 
+1 #1 Ziyaretçi 11-12-2010 18:39
sayın eski eğitimci belediye başkanı; zaten uzun zamandır yozlaşmış olan ve partiniz olan akepe nin de sadece türbana endeksleyip, 8 yıldır bunun üzerinden siyaset malzemesi olarak kullandığı eğitim sisteminin yumurtladığı gençler böyle olur. o yumurtadan çıkan gençler de ya kafanızda yumurta patlatır yada vatan satılırken "bana ne" der .
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU