Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi DP Bursa İl Kongresi 26 Aralıkta. DP'de Sürpriz Ziyaret

DP Bursa İl Kongresi 26 Aralıkta. DP'de Sürpriz Ziyaret

E-posta Yazdır PDF

DP Bursa İl Bşk Abdullah Biçen Konuşmasını YaparkenDemokrat Parti (DP) Bursa İl Başkanı Abdullah Biçen, partisinin Mudanya ilçe teşkilatını ziyare etti. ilçe kongrelerini tamamlamak üzere olduklarını, 26 Aralıkta il kongresini yapacaklarını söyledi.

Biçen, “DP ilçe kongrelerini tamamlamak üzere. 26 Aralıkta il kongremiz ve 15 Ocak itibariyle de büyük kongremizi yapacağız. Genel başkan ve genel idare kurulu değişikliğiyle ilgili ifadeler ortaya atılmaktadır. Biz il başkanları olarak eteğimizdeki taşları dökeceğiz. Türkiye’deki il başkanları olarak hepimizin düşünceleri var, ben şahsen Cindoruk’un yanında yer aldığımı ve taraf olduğumu ifade ettim, etmeye de devam ediyorum. Cindoruk tekrar aday olursa onun yanında yer almaya devam edeceğim. Bugün Türkiye’de DP’yi taşıyacak genç, dinamik, vizyonumuza uygun, 46 ruhu dediğimiz, DP’nin ruhuna uygun bir genel başkan olduğu zaman, onun etrafında kol kanat gerip, o kişiyi bir yerlere taşırız. İl başkanlarımız bu konudaki birikimleriyle yeni isim ve vizyon arayışı içerisindelerse, bizler de yeni isim ve vizyonların peşinde olduğumuzu söylemek istiyoruz. Bir gün başarıya ulaşacağımızı ümit ediyorum” dedi.

Biçen Tansu Çiller'in genel başkanlığa aday olması yönünde bazı görüşmelerin yapıldığını ama Tansu Çiller'den henüz bir cevap gelmediğini, Tansu Çiller'in DP Genel Başkanlığının söz konusu olması durumunda siyasetini tekrar değerlendireceğimi vurguladı.

Genç ve dinamik bir genel başkan konusunda  tam olarak uzlaşılamamış olması durumunda DP'de çatlak olur mu? sorusuna kısaca "Biz il ve ilçe başkanları olarak buna kesinlikle izin vermeyiz.DP bizim için çok önemli ve Türkiye'nin güvenli geleceğidir" dedi.

Mudanya İlçe Bşk. Meryem Bizimtuna'nın Konuşması

Mudanya ziyaretinde ilginç tespitler ve önemli açıklamalar yapan DP Bursa İl Başkanı Abdullah Biçen'in Konuşmasını sonuna kadar dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bursa İl Bşk. Abdullah Biçen'in Konuşması

Cindoruk ve Yılmaz'dan Süleyman Demirel'e Sürpriz Ziyaret

Bu arada sürpriz bir gelişme yaşandı. Cindoruk ve Yılmaz, Süleyman Demirel’le Güniz Sokak’taki evine giderek kongre sürecini masaya yatırdı. Görüşmenin ardından Cindoruk ve Yılmaz “Aday değiliz” mesajı verdi.

Seçim arifesinde süvari değişikliğine hazırlanan DP, kongre tarihini 15-16 Ocak 2011 olarak belirledi. Başkanlık Divanı’nda alınan bu karar yarın toplanacak GİK’in onayına sunulacak. Eski Başbakan Tansu Çiller’in aktif siyasete geri dönüp dönmeme konusunda net kararını açıklaması için “GİK’te kongre tarihinin netleştirilmesi” şartı nedeniyle, GİK kararının ardından gözler Çiller cephesine çevrilecek. DP tabanının heyecanla beklediği bu süreçte, dün Güniz Sokak, sürpriz bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile DP Milletvekili eski Başbakan Mesut Yılmaz, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Güniz Sokak’taki evinde biraraya geldi.

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN

  

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Ocak 2011 23:19 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 16-12-2010 00:11
Sayın TANSU ÇİLLER in acilen partisinin başına geçmesi
gerekiyor Çünki bu ülkenin ÇİLLER gibi Milliyetçi Başbakan
lara çok hemde çok ihtiyacı var
HUZURLU BİR TÜRKİYE İÇİN
 
 
0 #2 Ziyaretçi 16-12-2010 01:25
Eski Cumhur başkanı sayın Süleyman Demirelin evinde Cindoruk,Mesut Yılmaz ziyareti Ülkemiz bir ilki gerçekleşmesi Ülkemiz siyaseti başarılı hükümet modeli DYP dönemi ilk bayan Başbakan Sayın Tansu Çiller genel başkanlığı düşünüldüğü DP'nin dirilişi olacağı sinyallerini verdi.

Genel seçimi Demokrat partisi genel merkez Ülke geneli İl ve İlçeleri teşkilatları kadroları çıkar amaç menfatleri doğrultuda değil,Ülkemiz menfatleri vatandaşları hakları koruyan genç dinamik siyasi kariyeri kadro oluşum içinde hazırlanır halk olarak güveni sağlarlarsa benzin'nin litresi,4.50, olduğu Ülkemiz için hayırlı olur
 
 
+5 #3 Ziyaretçi 26-12-2010 23:05
Aslında 9.Cumhurbaşkanımı z Sn.Süleyman Demirel olsa daha hızlı toparlar.Hayır olmayacağım derse Sn.Hüsamettin Cindoruk ile seçimi rahat geçeriz.Kimse hırsız diyememiştir!.3çocuğuna veya damadına GEMİCİK almamıştır!.Hapse gireceğim korkusuyle Okyanus ötesine,ABD'ye de kaçmamıştır.Zor günlerde DP'yi devralıp geri vitesten ileri vitese geçirmiştir.Şayet Genel Başkan olmayacağım derse!Sn.İlhan Kesici,Sn.Gökberk Ergenekon,Sn.Ufuk Söylemez,Sn.Mehmet Kocadon,Sn,Rifa t Serdaroğlu,Sn,H asan Ünal,Sn.Samet Ocaktan,...vb.En son Sn.Tansu Çiller olabilir!..Beni ORTADİREĞİ 8 yıldır beyanatıyle de olsa hiç arayıp sormamış.%27,5 olarak aldığı DYP mizin oylarını önce %13,5'e sonra %9.5 indirmişse!refe randumda bizimle HAYIR kampanyasına da omuz vermemişse ben bunu nasıl sırtlarım!..Araştırdım;Sn.Çiller'i isteyen ençok Akp'liler,Mhp'liler,Chp'liler,Okyanus Ötesi Dinazor ve müritleri!..Çünki Kolay Lokma!..Ve bunlara sordum.2002 seçiminde Çiller Genelbaşkanımız dı rey verdinizmi?Cevap HAYIR.Bunlar bizimkileri de üfürüyorlar Çiller diye .Çiller olsa yine vermezler,tuzağ a düşülmeyeceğine inanıyorum.Başarılar diliyorum.Saygılarımla
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU