Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Ekmek Balığın Ağzında

Ekmek Balığın Ağzında

E-posta Yazdır PDF

Marmarada Balık AvıEkmek balığın ağzında diyen balıkçılar kar kış demeden ekmeklerini çıkarmak Marmara Denizi'nde için denize açılıyorlar.

Önceki gün Mudanya Gemlik arasında kalan alanda ağlarını denize atan büyük balıkçı tekneleri güzel görüntü oluşturdular. Arka planda Gemlik Büyük Kumla tepelerinin bembeyaz karlarla kaplı olması balıkçı teknelerinin üzerinde dolaşan martılar güzel bir görüntü oluştururken, kıyıda onları izleyen vatandaşlar da” Bizler burada soğuktan donarken, balıkçılar saatlerce buz gibi deniz suyuyla boğuşarak ekmek paralarını çıkarmaya çalışıyorlar. Yani ekmek balığın ağzında, tonlarca ağırlıkta ki ağları teknelerine çekmeye çalışan balıkçıların bu çalışmaları karada onları izleyenler olarak bizlerin kanını donduruyor.

Bizler soğuktan karada donuyoruz onlar ekmek parası için soğuk sularla uğraşıyorlar. ” dediler. 
Marmara’nın buz gibi soğuk denizinde çevrilerek yakalanan tonlarca çeşitli cinsteki balıklar Bursa, Gemlik, Mudanya ve İstanbul’a pazarlandığı belirtiliyor.


       Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Ocak 2011 23:42 )  

Yorumlar  

 
+9 #1 Ziyaretçi 17-12-2010 09:32
tekne sahipleri senelerce kendi bindikleri dalı kestiler kaçak avlanmalar trol çekmeler ışık yakarak avlanmalar içindeki personel ne yapsın o soğuk sularla boğuşan o personelin hiç bir sigortası dahi yok. denetleyenide yok
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU