Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Prysmian’da Yağmur Altında Açıklama

Prysmian’da Yağmur Altında Açıklama

E-posta Yazdır PDF

Prysmian da yağmur altında işçi açıklamasıMudanya’da Prysmian Kablo Sistemleri Fabrikasında 1 Eylül’de başlayan toplu iş sözleşmeleri 9 Kasım’da uyuşmazlıkla zaptı tutulmasının ardından DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş’in MESS’in engellemesiyle bugüne kadar hala arabulucu atanmadığı belirtilip Fabrika önünde sabah 08.00 vardiyasından çıkan işçilerle yağmur altında açıklama yapılırken sözleşme imzalanana kadar bu tür eylemlere devam edileceği belirtildi.

Prysmian İşyeri Temsilcisi Gökhan Aydın, “11 Aralık tarihinde yapılan ikinci Merkez TİS toplantısında tüm işyerlerinde yapılan kurul toplantılarında ortaya çıkan eğilimler değerlendirilmiş ve toplantının sonunda MESS’in teklifinin kabul edilmediği, mücadelenin yeni aşamasına girildiği ve örgütsel bütünlüğün ön plana çıkarılarak bu mücadele evresinin de başarıyla sonuçlandırılması kararına varılmıştır.

Merkez TİS komisyonu grup toplu iş sözleşmesinin bitirilmesi için MESS tarafından verilen teklifin kabul edilmemesi ve mücadeleye devam edilmesi noktasında ortaklaşmıştır. Metal işçileri 11 Aralık kararlarıyla birlikte mücadelenin ikinci evresine geçmişlerdir. Bu evrede, kararlılık ve azimlerini en ist düzeyde ortaya koyacaklar, birlik ve bütünlüklerini geliştirecekler ve daha sonraki mücadele evresi için hazırlıklarını tamamlayacaklardır” dedi. 

Konu ile İlgili Önceki Haberlerimiz

Prysmian İşçileri Protesto Eylemi Yaptı.

İşçi'nin Hak Arayış Eylemleri Sürüyor

 

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Ocak 2011 23:48 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 Ziyaretçi 19-12-2010 21:44
EMEKLE EKMEKLE MİLLETLE OYNAMAYIN
UYUTMAYA AVUTMAYA DAYATMAYA SÖMÜRÜYE SON
HALKIN SON NEFESİMİ ÜLKEYİ YÖNETENLERİN KESESİMİ
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU