Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Uyarıyoruz! Birileri Burada CAN Vermeden Tedbir Alın.

Uyarıyoruz! Birileri Burada CAN Vermeden Tedbir Alın.

E-posta Yazdır PDF

Derya Çay Bahçesi yanında bulunan tahta iskele tehlike saçıyor. Burada kalıcı tedbir alınmalıMudanya Derya Çay Bahçesi yanında bulunan tahta iskele tehlike saçmaya devam ediyor. Birileri burada can vermeden kalıcı tedbir alınması gerekiyor.

Özellikle çocuklar ve gece aydınlatması olmayan bu iskeleye adım atanlar için büyük bir risk taşıyan tahta iskeleye yetkililerce kırmızı plastik bant çekilmiş ama birileri bu güvenlik şeridini koparmıştı.

Mudanya'lının ve amatör balıkçıların büyük bir ihtiyacını karşılayan tahta iskele ömrünü tamamlamış gibi görünüyor. Amatör balıkçılar ve Mudanyalılar buraya daha büyük ve güvenli bir balıkçı iskelesi yapılmasını istiyorlar.

Hatırlanacağı üzere Bölücü Başı Abdullah Öcalan'ın İmralı adasına konuşlandırılmasının ardından askeri yetkililere tahsis edilen ve şimdilerde İmralı İrtibat Büro Amirliği olarak kullanılan kalıcı iskele'nin halk tarafından kullanılamaması dolayısıyla Mudanya'nın ticari ve turizm hayatı büyük darbe aldı. Mudanyalı yıllarca Gezi Motorlarının buraya yanaşamaması (buraya 3 gezi motoru aynı anda yanaşabiliyordu) ve amatör olta balıkçılığı için bu iskeleye akın edenlerin artık burada balık avlayamaması nedeni ile İlçe'ye bıraktığı potansiyelden mahrum kaldı. Bunun üzerine Derya Çaybahçesi yanına şimdiki tahta iskele yapıldı.

Her an çökme tehlikesi bulunan tahta iskelenin bir an önce bariyerlerle kapatılması ve yıkılarak daha güvenli bir iskelenin yaz mevsimi gelmeden Mudanya'nın ihtiyaçları doğrultusunda inşa edilmesi gerekiyor. 

Daha önce boşaltılacağı söylenilen İmralı İrtibat Büro Amirliği iskelesinin halkın kullanımına açılacağı günü Mudanyalı'nın bayramı olarak kutlamayı teklif eden halk iskeleye kavuşacağı günü hasretle beklediklerini Bölücü Başı Abdullah Öcalan'ın İmralı'da tutulmasının bedelini fazlasıyla ödediklerini tahta iskelede bir can vermek istemediklerini ifade ettiler.

Öner KIRAN

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 00:32 )  

Yorumlar  

 
+12 #1 Ziyaretçi 19-12-2010 13:20
lütfen mudanyanın bana göre engüzel yerlerinden biri olan tahta iskeleyi biran evvel tadilatını yapın coluk çocuk orda dolaşıyo sorumluluk altındasınız
 
 
+8 #2 Ziyaretçi 19-12-2010 21:18
AKP Akrabağları Kalkındırma Partisi mudanyada nitelikli ve
nicelikli bir hizmet anlayışı ortaya koyamadılar Çapları ve kapasiteleri bukadar basit işlerde bile sırıtıyorlar mudanya kifayetsiz kişilerin elinde sonuç
olarak bataklıkta gül yetişmiyor
Selam olsun tüm insanlığa insanlığı kalanlara
 
 
+6 #3 Ziyaretçi 20-12-2010 10:09
yapacağız dedikleri neyi yaptılarki verdikleri sözü kime tuttularki verdiğiniz sözü tutamıyacksanız vermiyekceksini z
 
 
+5 #4 Ziyaretçi 20-12-2010 12:14
makam odasının penceresinden bakıldığında sağlam görünüyor galiba !!!
 
 
-1 #5 Ziyaretçi 20-12-2010 23:57
her şeyi belediyeden beklemeyin kardeşim.hangi işle uğraşşın adamcağızlar.geceleri gündüzlere katarak çalışıyorlar.azıcık yağmur yağsa biraz su birikse suç belediyede,yoll arda küçük çukurlar olsa suç belediyede,yani yağan yağmurun veya yollarda seyahat eden araçların hiç kabahati yokmu?? herşey belediyeden bekleniyor.2030 yılının mudanyasını şekillendirecek bir kadro ile canla başla çalışan bir kadrodan istediğiniz şeye bakın.çok istiyorsanız alın 2 metre kalas 1kg çivi bir keser tamir edin.yoksa boşverin iskele neme lazım.zaten çevre kirliliği ve tehlike yaratıyor.yani kısaca adamların işi çok,onların yapmasını beklersek daha çook bekleriz.yanlış oldu birimizin başına bir şey gelinceye kadar bekleriz.saygılarımla
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU