Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Saim Sakin "Yağmurlu Havada Su Vermeyen AKP"

Saim Sakin "Yağmurlu Havada Su Vermeyen AKP"

E-posta Yazdır PDF

Saadet Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Saim SakinSaadet Partisi (SP) Mudanya eski İlçe Başkanı ve şu anda SP Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Saim Sakin yazılı bir basın açıklaması yaparak BUSKİ'nin su fiyatını, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP), Demokratik Sol Parti (DSP) döneminden 20 kat daha fazla borçlanarak icraatler yapmasını eleştirdi.

Saim Sakin köylere su götürülmesinin Dünya Bankası'ndan alınan borçla ve ipoteklerle yapıldığını ve halkın bu hizmetlere sevinemediğini çünkü gelen su faturalarının eskilerine nazaran kat be kat fazla olduğunu iddi etti.

Bursa'da suyun gayet bool olduğuna dikkati çeken Saim Sakin Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde Bursa'nın su şehri olarak tarif edildiğini belirttikten sonra " Ecdadımız en kolay sevap kazanmanın bedava su dağıtmak maksadıyla sebiller kurmuşlardır.Günümüzde  uygulanan kapitalist sistem bir bardak suyu fahiş bir fiyatla satarak halkımızı kendi kurduğu birimlere soydurmaktadır.
Ekonominin arz-talep kuralı,bol olan bir şeyin ekonomik olması maalesef ülkemiz için geçerli değildir. Çünkü en pahalı suyun Bursa'da pazarlandığı hangi mantıkla izah edilebilir."
dedi.

Saim Sakin basın açıklamasını "Genel ve mahalli yönetimlerde yaptığı hizmetlerle destanlar yazan Milli GÖRÜŞ'le lafla günü kurtarmaya çalışan ve yağmurlu havada su vermeyerek hizmetlerini rant kapısında dönüştürenleri halkımız taktirlerine arz ederiz.." satırı ile sonlandırdı.

SP Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Saim Sakin'in yazılı basın açıklaması'nın tam metni aşağı da dır.

YAĞMURLU HAVADA SU VERMEYEN AKP

İlçemizde son zamanlarda yağan yağmurlar bugüne kadar ıslah edilmeyerek iptal edilen dere yatakları ve logorların bir kısmının kapatılması sebebiyle su baskınlarına neden olarak trafiği ve hayatı felç etmektedir.

İlimiz ülkemizin en bol su kaynağı olan bölgelerinden birisidir.Evliye Çelebi seyehatnamesinde Bursa için "su şehridir vesselam" diyerek tabir etmektedir.

Ecdadımız en kolay sevap kazanmanın bedava su dağıtmak maksadıyla sebiller kurmuşlardır.Günümüzde  uygulanan kapitalist sistem bir bardak suyu fahiş bir fiyatla satarak halkımızı kendi kurduğu birimlere soydurmaktadır.

Ekonominin arz-talep kuralı,bol olan bir şeyin ekonomik olması maalesef ülkemiz için geçerli değildir.Çnkü en pahalı suyun Bursa'da pazarlandığı hangi mantıkla izah edilebilir.

Su faturalarındaki fahiş fiyatlar sebebiyle halkımızın şikayetleri gazete manşetlerinden eksik olmamaktadır.Diğer taraftan iktidar köylere su hizmeti götürüyoruz diyerek basında boy göstermektedir.Ancak gelen su faturalarının önceki dönemlere göre on kat artarak halkı sömürme sınırları genişletilmektedir.

Buski'nin DSP dönemindeki dünya bankasına olan borcu AKP döneminde 20 kat fazlalaştırılmıştır.Ülkemizi yönettiğini iddia eden iktidarınmaalesef Buski'nin borçları sebebiyle dünya bankası tarafından ipotek konularak yönetilmektedir.

Genel ve mahalli yönetimlerde yaptığı hizmetlerle destanlar yazan Milli GÖRÜŞ'le lafla günü kurtarmaya çalışan ve yağmurlu havada su vermeyerek hizmetlerini rant kapısında dönüştürenleri halkımız taktirlerine arz ederiz...
 
 
 
Saim SAKİN
Saadet Partisi
İl yönetim kurulu üyesi 

 

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Ocak 2011 23:48 )  

Yorumlar  

 
+7 #1 Ziyaretçi 21-12-2010 23:42
Saim Başkan su konusunda su koyuvermişin bunlar senide
Benide milletide sulu götürür susuz getirir bu arkadaşlar bunu her türlü ispat ettiler bu konuda bunların eline su dökemezsiniz sululuğu bırakalım Havanda su dövmeyelim
Sonuç alan memnun satan memnun işi sulandırmayalım
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU