Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Tarihi Camilerin Güvenliği Büyükşehir'de

Tarihi Camilerin Güvenliği Büyükşehir'de

E-posta Yazdır PDF

Müftü Mahmut Gündüz ve Başkan Recep AltepeBursa Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve kültürel değerlerini gün yüzüne çıkarırken, bu mekanların güvenliğini de sağlamak amacıyla İl Müftülüğü ile protokol imzaladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi basın bürosu bültenine göre Bursa İl Müftülüğü’nde gerçekleşen protokol, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe ile İl Müftüsü Mahmut Gündüz arasında imzalandı.

Bursa’daki tarihi camilerin önemine değinen Başkan Altepe, kent merkezindeki bu yapıların vatandaşlar için birleşme noktası olduğunu ifade ederek, herkese açık olan bu mekanların daha güvenli bir şekilde korunması gerektiğine işaret etti. İmzalanan protokol sayesinde kent merkezindeki tarihi 5 caminin güvenliğini Büyükşehir Belediyesi’nin sağlayacağını dile getiren Başkan Altepe, “Ulucami, Yeşil, Emirsultan, Yıldırım Bayezid, 1. Murat camileri artık Bursa’nın simgesi durumunda. Kentin en merkezi noktalarında bulunan bu camileri her gün birçok insan ziyaret ediyor. Bu yapıların güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Bugün imzaladığımız protokolle camilerin güvenliği Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak. Vatandaşlarımız artık daha huzurlu bir şekilde camilerde ibadet yapabilecek” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu dönemde tarihi mirasa sahip çıktığının altını çizen Başkan Altepe, kentteki pek çok tarihi yapının restore edilerek günyüzüne çıkarıldığını ve bu yapıların korunması gerektiğini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi camilerle ilgili hassasiyetinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür eden Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz, her gün binlerce insanın ziyaret ettiği bu önemli mekanları daha da güvenli hale getirmenin önemine işaret ederek, tarihi değerlere duyarlılıkla yaklaşan Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Ocak 2011 23:49 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU