Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Birleşik Metal İşçileri Yine Yürüdü.

Birleşik Metal İşçileri Yine Yürüdü.

E-posta Yazdır PDF

Erhan Ekinci2010–2012 MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi sürecinde uyuşmazlık zaptı tutan Birleşik Metal-İş Sendikası, 24 Aralık günü Mudanya’da MESS üyesi Prsymian fabrikasında vardiya çıkışı protesto eylemi yaptı.

Eylem saat 16.00’da Mudanya - Bursa asafltı üzerinde bulunan Prsymian fabrikasında yapıldı. 08.00-16.00 vardiyasından çıkan işçiler fabrika önünde toplanmaya başladı. Daha sonra gece vardiyasında çalışan işçilerin katılımıyla İskele Meydanı’na doğru yürüyüş başladı. Sloganlar eşliğinde yürüyüşe başlayan işçiler MESS’in dayatmalarına boyun eğmeyeceklerini dile getirdiler. Yürüyerek İskele Meydanına gelen işçiler burada kendilerine seslenen Birleşik Metal-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Ayhan Ekinci'nin konuşmasını dinledi. Ekinci Toplu İş Sözleşmesi sürecinde gelinen aşamaya ilişkin bilgi verdi.

Sözleşmeyi neden imzalamadıklarını açıklayan Ekinci şöyle konuştu: “Biz bu sürede de anlaşma olması için çaba sarf edeceğiz. Olmadığı taktirde de bizim haklı taleplerimize şu anda MESS ve onunla işbirliği halinde çalışan Türk Metal Sendikası tarafından önemli ölçüde engel çıkartıyor. Bu engeli aşmak için de biz her türlü zorlukları göze almaya hazırız. Bizim MESS içindeki üye sayımız yaklaşık 10 bin civarında. Bugün 10 bin işçinin greve çıkması Türkiye açısından önemlidir"

150 işçinin katıldığı yürüyüş ve basın açıklamasında “Yaşasın işçilerin birliği!”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!”, “İş, ekmek yoksa barış da yok!”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!”, “Susma sustukça sıra sana gelecek!”, “Zafer direnen işçilerin olacak!”, “Direne direne kazanacağız!”, “Yaşasın sınıf dayanışması!”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz!”, “Sefalete teslim olmayacağız!” sloganları atıldı.

  

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Ocak 2011 23:57 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU