Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Emir Ali Usta'dan Esnafa Çağrı ve Basın Mensubuna Sitem Dolu Açıklama

Emir Ali Usta'dan Esnafa Çağrı ve Basın Mensubuna Sitem Dolu Açıklama

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta. Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta yazılı bir basın açıklaması yaparak Mudanya esnafı için 11 aydan buyana oda olarak verdikleri mücadeleyi anlattı. Mudanya Belediyesi İşgaliye bedellerine dilekçe ile itiraz edilmesi gerektiğini belirten Usta esnafa çağrıda bulunarak oda'ya danışmalarını ve itiraz dilekçelerini Mudanya Belediyesi'ne vermelerini istedi.

Usta isim vermeden iktidar partisi ilçe yönetiminde bulunan bir gazeteci'nin kendi ismini kullanarak Mudanya Belediyesine eleştiri yöneltmesini "Değerli Esnaf arkadaşlarım, sitemimiz iktidar partisinin yöneticisi olan bir gazeteci dostumuzadır. Siz ki neden bu eleştirilerinizi parti gurubunuzda dile getirmeyip şahsımı kullanarak Mudanya Belediyesine saldırmanızı esefle kınıyorum." cümlesini kullandı.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta'nın basın açıklaması'nın tam metni

BASIN AÇIKLAMASI

Bilindiği üzere ilçemiz belediyesi tarafından son günlerde belediye gelirleri yasasının işgaliye bölümüne istinaden belediye tarafından  esnafımızın bir bölümüne işgaliye bedeli tahakkuk ettirilmiştir.

Söz konusu yasa metre karesini 50KR  İle 2.50TL arası belirleme yetkisini belediye meclisine vermiştir. Odamızın girişimleri ve riyaset makamını iyi niyetleri doğrultusunda tarife 50KR. Olarak belirlenmiştir.

Ancak ölçümlerden sonra çıkan rakamlar karşında oda yönetimimiz tekrar konuya eğilmiş ve Sayın Başkan Hasan Aktürk ile yaptığımız toplantı sonucu esnafa bir ay süre verilmesine ve yerlerin tekrar ölçülmesine karar verilmiştir.

Birikmiş borçlar için ise taksitlendirme talep ettik olumlu karşılanacağını sanıyoruz. Sayın esnafımıza buradan sesleniyorum, işgaliye miktarları için ilçemiz belediyesine bir dilekçe ile baş vurup itirazda bulunsunlar veya odamıza gelsinler dilekçelerini yazıp yönlendirelim.


Değerli Esnaf arkadaşlarım, sitemimiz iktidar partisinin yöneticisi olan bir gazeteci dostumuzadır. Siz ki neden bu eleştirilerinizi parti gurubunuzda dile getirmeyip şahsımı kullanarak Mudanya Belediyesine saldırmanızı esefle kınıyorum. Bakınız son seçimimizden buyana 11 ay geçti bu 11 ay içinde hal esnafının kiracılık haklarının baki kalması için verdiğimiz mücadeleyi yarımada esnafı için gösterdiğimiz çabayı Güzelyalı’da başladığımız Pazar yeri ile Güzelyalı yerleşik esnafımıza verdiğimiz desteği ki 600 esnaf ile kurulan açık Pazar kapalısı yapıldığında 173’e inecek buda Güzelyalı’da ki yerleşik esnafa büyük katkı sağlayacaktır. Son söz olarak tenkit veya eleştiriler tabiki olacaktır. Ancak vicdan ölçülerinde yapılan her eleştiri bizlere hem ışık tutacak hem de yön verecektir. Tüm esnafımızın yeni yılını kutlar bol kazançlı günler dilerim.


 
MUDANYA ESNAF ODASI BAŞKANI
EMİR ALİ USTA

 

Son Güncelleme ( Cuma, 14 Ocak 2011 01:03 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 28-12-2010 18:42
Sayın Cumhuriyet AK Parti'li Usta; sen değilmisin hasan abiciğini yere göğe sığdıramayan? git bir makamına (tabi yerinde bulursan) rica et bütün esnaflar adına. tek tek dilekçeye ne gerek var? hasan abiciğin sana bir güzellik yapar nasılsa :) önemli olan senden kurtulmak için dilekçe verilecek bir yer bulmak :D
 
 
+5 #2 Ziyaretçi 31-12-2010 11:42
:))) Yukarıda ki yorum bugünkü Gürses Gazetesinde köşe yazısına konu olmuş. Süpeer çok güldüm çünkü köşe yazısını yazan yazar belediye ile olan ticari ilişkilerin ve AKEPE ile olan bana haber vermediler vs. gibi amatör anlışamazlıklar ının olduğunu yazamamış.

Bir ata sözü ile özetlemek gerekirse öküz öldü ortaklık bozuldu saldır koçuuum yazamamış :)))))))))))
 
 
+3 #3 Ziyaretçi 31-12-2010 11:45
ilgili basın kuruluşunun çizgisinin 180 derece değişmesinden zaten belli kardeşim kaldır birini vur ötekine
 
 
+1 #4 Ziyaretçi 31-12-2010 13:25
senelerdir gürsese bakarım Aziz Bükey gibi gerçek bir gazetecinin niçin orada yazdığını halen anlamış değilim bence daha iyi yerlere layık kendisine sevgilerimi saygılarımı sunuyorum
 
 
0 #5 Ziyaretçi 31-12-2010 17:33
spartacus'ün yorumuna yorumuna yüzde yüz katılıyorum da, bu yorumu konu eden gürses'teki köşe yazısında sayın ustanın bu basın açıklamasının sadece mudanya.gen.tr ye yollandığı gibi bir hava estirilmiş. bu basın açıklaması gürses de dahil tüm yerel basına mutlaka gönderilmiştir. neden illede mudanya.gen.tr ye gönderdiği açıklama diye vurgu yapılmış anlamadım !!! bu siteye kimse çamur atmaya kalkmasın. mudanya'da kıvırmadan, yalakalık yapmadan haber yapan, menfaatleri doğrultusunda taraf değiştirmeyen tek yerel haber kaynağı burasıdır. diğerlerinin hepsini topla burası etmez. herkes aklını başına alsın. kimin ne olduğunu herkes iyi biliyor.
 
 
+1 #6 Ziyaretçi 03-01-2011 10:51
Gürses gazetesindeki Basri beyin köşesini yeni okuma fırsatı buldum ve istifasından mudanyalılar gibi benimde haberim yok. Basri bey kamuoyuna istifasını ve nedenlerini bir basın bülteniyle kamuoyuna duyurması gerekmez miydi? sonuçta kendisine bir basın mensubu hemde siyaset yapan bir basın mensubu. Bu geç olsada artık elzem olmuştur. Siz istifanızı kamuoyuna duyurmayın sonrada araştırmadan yazmayın diye Emir Ali Usta ya köşenizden atıfta bulunun çok garipsedim, çok şaşırdım .
 
 
0 #7 Ziyaretçi 06-01-2011 10:44
Emir Ali Usta yı eleştrilerde bazen dozunu kaçırıyoruz gibi geliyor. Her insan gibi yanlışları tabi ki olmuştur ancak, CHP nin borç-harç içinde kapısına kilit vurulduğu günleri ve o günlerde partiye kimin sahip çıktığı unutulmasın. İlçede herkesin yardımına koşan, kapısı her daim açık olan kaç başkan,yönetici veya idareci var? Yıllardır güzel ilçemizde lider yetişmiyor, neden acaba?Ağır eleştirilerin yanında biraz da övgü yapalım ki tek- tük kalmış bu insanları küstürmeyelim. Unutulmasın ki; tüm insanların moral ve motivasyona ihtiyacı vardır..
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU