Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi MAK'a Zodyak Bot ile Gücüne Güç Kattı.

MAK'a Zodyak Bot ile Gücüne Güç Kattı.

E-posta Yazdır PDF

mak Zodyak arama kurtarma botunu teslim aldı.Mudanya Belediyesi bünyesinde görev yapan ve geçtiğimiz yaz sezonunda 17 kişinin hayatını kurtaran Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’ne (MAK), önleyici tedbir olarak 10 kişi kapasiteli devriye botu alındı.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk MAK üyelerine teslim ettiği, 5 metre Uzunluğunda ve 60 beygir gücündeki botun, sahillerde yaşanması muhtemel olaylara hızlı ve anında müdahale edilebilmesi ve can kaybının önüne geçilebilmesi için alındığını vurguladı.

Ekibin okullarda yürüttüğü sivil savunma eğitimlerinden de bahseden Aktürk, “Gerek eğitim verme gerekse afet, kaybolma ve kazalara müdahale etme konularında faal olan ekibimize kazandırdığımız bu bot robot kontrollü olup saatte 45 deniz mili sürat yapabilmektedir” bilgilerini verdi.

MARMARA’DA 2 TANE VAR

Marmara Bölgesinde, biri Yalova Emniyet Teşkilatında diğeri ise Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibinde bulunan devriye botu ile MAK Ekibinin teçhizat bakımından daha çok geliştiğini ifade eden Aktürk, “Ekip üyelerinin eğitimleri ve teçhizatları ile yakından ilgileniyoruz. Umarım bundan sonra boğulmalar veya afetler sebebiyle ölümler olmaz” diye konuştu. MAK Ekibi Başkanı Aykut Şener, “Robot kontrollü, telsiz donanımlı ve her türlü hava şartlarında görev yapabilecek olan botun ekibimize kazandırılmasını sağlayan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e ve Mudanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış’a teşekkür ediyorum” dedi.

       Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 18 Mayıs 2011 21:57 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU