Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Korsan Aile Çay Bahçesi'nde Yıkım

Korsan Aile Çay Bahçesi'nde Yıkım

E-posta Yazdır PDF

Vista Mar Mudanya İskelesinde 20 Nisan 2011Mudanya'nın sembol çay bahçesi Korsan 23 Mayısta yıkımın yapılacağına dair yapılan tebligatla kalan kapalı kısmın yıkılacağı konusunda uyarı yazısı gönderilmesinin ardından, sabah saatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi yıkım ekipleri tarafından  kapalı kısmı yıkıldı.

Mudanya'da yaşayan Emekli bir Tümgeneralin şikâyeti üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafında Mütareke Müzesi çevresinde uygulamaya koyduğu, projede yeri olmayan kafe ve çay Bahçelerinin Mudanya Belediyesi tarafından yıkılmaya başlanmasının ardından vatandaşlar tepki göstermişti. İlk Tepki gösterenler arasında 40 yıldır Mudanya'nın simgesi haline gelen Korsan Kafe ve Çay Bahçesi müdavimleriydi. Pankartlar eşliğinde çay bahçesi önüne toplanan müdavimler basın açıklaması yapmışlardı. İskele üzerindeki karkas yapılarının yıkılmasının ardından Korsan Çay Bahçesi yaz boyunca, kapalı kısmı ise kış boyunca hizmet vermeye devam etmişti.

 

Vista Mar Mudanya İskelesinde 20 Nisan 2011

Yıkım esnasında sert tartışmalar sonucu yıkıma bir süre ara verilsede sonrasında yıkıma devam edildi.

Konu ile İlgili Önceki Haberimiz:

Korsan Kafe Müdavimleri'nden Yıkıma Protesto

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 25 Mayıs 2011 11:45 )  

Yorumlar  

 
+11 #1 Ziyaretçi 25-05-2011 17:17
bu yıkıma yüzde yüz katılıyorum fakat yalnızca korsan la kalmamalı belediye vede kamuya ait işgal edilen bütün yerler ya gerçek değerinde ücretlendirilip her yıl olmak üzere ihale yoluyla kiralansın yada haksız rekabet in önüne geçebilmek için yandaş vede yaldaş lara sağlanan ayrıcalıklar son bulsun . öyle belediye vede hazineye ait lüks yerlerde saltanat sürme devri son bulsun. ama sadece bir kişiyle değil top yekün uygulansın . şimdi yaz geldi seyreyleyin bakalım mudanyada ki rezaleti kimin eli kimin cebinde belli değil ..aksi takdirde bu milletin vebali boynunuzu devirir . varmısınız ,nerde sizde o adalet...
 
 
0 #2 Ziyaretçi 26-05-2011 01:40
KORSAN CAFE nin yıkıldığına çok üzüldüm, hem de çok . KORSAN CAFE MUDANYAnın SİMGESİDİR. Bunu anlayamayanlara YAZIKLAR OLSUN .Kışın buz gibi havalarda bile severek geldiğimiz bir mekandı , başka yere gitmezdik. Korsanın havası bambaşkaydı.Sebep olanları Allah'a havale ediyoruz. Allah onları da yersiz / mekansız / işsiz/ evsiz bırakır umarım . Çok üzgünüz. İnşaallah açık yeri yıkılmaz ve hizmet vermeye devam eder .
 
 
0 #3 Ziyaretçi 27-05-2011 21:55
Hasan Aktürk, Mudanya tarihine "3 farklı partiden belediye başkanı seçilen kişi", "3 belediye başkanlığında da farklı partilerde yer alan kişi" ve "Belediye Başkanı olduğu ilçenin simgesi olmuş bir mekanı yıkan kişi" olarak adını teneke harflerle yazdıracaktır !!!
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU