Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Dörtçelik ATL ve METEM'in Muhteşem Sergisi'ne Seçkin Açılış

Dörtçelik ATL ve METEM'in Muhteşem Sergisi'ne Seçkin Açılış

E-posta Yazdır PDF

Münevver Arınç ve Funda Harput Sergiyi açarkenMudanya Dörtçelik Anadolu Teknik Lisesi ve çok programlı METEM bünyesindeki Pratik Kız Eğitim Bölümü 2010-2011 yılı sergisinin Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi. Görenleri hayrete düşüren profesyonel güzellikte el işi ürünlerin ve yağlı boya tabloların yer aldığı sergi'nin açılışını Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın eşi Münevver Arınç gerçekleştirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen Pratik Kız Sanat Okulu yıl sonu sergisinde, kız öğrenciler tarafından hazırlanan el işleri ve yağlı boya tablolar sergilendi.

Resim, ahşap boyama, el nakışı, dikiş, gölge işi ve diğer el sanatları dallarında eserlerin sergilendiği açılış törenine Münevver Arınç'ın yanı sıra Bursa Valisi Şahabettin Harput'un eşi Funda Harput, Mudanya Kaymakamı'nın eşi Rukiye Öztürk ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

Görenleri Şaşırtan Profesyonellikte Mükemmel Sergi

Dörtçelik Anadolu Teknik Lisesi ve METEM Müdürü M Akif KasımoğluOkul Müdürü M. Akif Kasımoğlu da, Pratik Kız Sanat Okulu ve çalışmaları hakkında bilgi vererek serginin amacının okulu daha iyi tanıtmak olduğunu, Pratik Kız Eğitim Bölümü'nün aile bütçesine katkıda bulunmak ya da daha farklı bir mesleğe sahip olmalarına rağmen üretici olmak istereyen yetişkinleri eğiterek üretici olmalarını sağlayan bir bölüm olduğunu vurguladı. Kasımoğlu sergiyi ziyaret edenlerin 5-6 ay da böylesine profesyonel ürün yelpazesinin hazırlanabilmiş olmasını şaşkınlıkla karşıladıklarını vurguladı.

 

Okul Müdürü M. Akif Kasımoğlu'nun Konuşması Tıkla Dinle

 

 

Sergi ziyaretçileri profesyonelliği ile etkiledi. Münevver Arınç serginin açılışını yapmaktan son derece mutluyduBu arada Manisa Kız Meslek Lisesi mezunu olduğunu, bu tür sergilere yabancı olmadığını ifade eden Münevver Arınç, konuşmasında, "Bugün burada bu sergiye katılarak gençliğime gittim ve çok heyecanlandım. Gençliğimizde bu tip sergileri biz de hazırlar, bu tip faaliyetlerde bulunurduk. Bu duyguyu bana yaşattığınız için sergiyi hazırlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 26 Mayıs 2011 23:50 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU