Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi HAS Parti İstanbul'un Fethinin 558. Yılını Kutladı.

HAS Parti İstanbul'un Fethinin 558. Yılını Kutladı.

E-posta Yazdır PDF

Serdar Okuyucuİstanbul’un fethinin 558. ci yıldönümünde Mudanya Halkın Sesi Partisi (HAS)  ilçe teşkilatı tarafından Mudanya İmralı irtibat bürosu yanında bulunan mini Anfi Tiyatro da etkinlik düzenlendi.

Daha önceden bir açıklama yapılarak beyaz bir at üzerinde ferman okunacağı bildirilmişti, ilçenin Pazar günü olduğu için kalabalık olacağından atla kordon boyunda gezileceği ancak etkinlikte at kullanılacağı için her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için bundan vaz geçilmiş ve denize atılan bir şişe HAS Parti ilçe başkanı Serdar Okuyucu tarafından balık yakalamada kullanılan bir kamışla denizden çıkarılan şişe içinde ki ferman okundu.

Okumuş açıklamasında,” İstanbul’un fethinin 558. ci yıl dönümü 1453 tarihi unutulmadı. Tüm akıllar bir akıl oldu, tüm yürekler aynı ritimle çarptı. Denize zincir çektiler ve gemiler dağdan kaydı ve Kostantin İstanbul oldu. Bugün 2011, bir lidere teşkilat kuramazsın, örgütlenemezsin, seçime giremezsin dediler ama Halkın Sesi adıyla(HAS) medeniyet güneşi amblemiyle ve iktisat profesörü genel başkan Numan Kurtulmuş ile seçime gidiyor.  Bu 1453 de bahsettiğimiz o inancı 2011 de de kaybetmeyenler var. 12 Haziran da inancın zaferi tekerrür ediyor” dedi.
Anfi tiyatro da düzenlenen tavla turnuvası finalleri ile etkinlik sona erdi.     

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

Son Güncelleme ( Pazar, 29 Mayıs 2011 14:37 )  

Yorumlar  

 
-2 #1 Ziyaretçi 29-05-2011 22:38
SERDAR OKUYUCU İSTİKRAR VADEDİYOR
 
 
0 #2 Ziyaretçi 30-05-2011 18:40
mudanya'da istanbul'un fethini kutlamak; bravo doğrusu. bu yoğun seçim döneminde parti olarak bursa ve mudanya'ya dair söyleyecekleri bitti heralde. esat gür'ün dediği gibi serdar okuyucu bişeyler vadediyor demekki..
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU