Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Esence Kanalizasyonu Eşkel'den Denize Akıyor

Esence Kanalizasyonu Eşkel'den Denize Akıyor

E-posta Yazdır PDF

Esence köyünün kanalizasyon atıkları doğal arıtma tesis olmadığı için Eşkel Böçeklik mevkiinden denize akıyor.Esence köyünün kanalizasyon atıkları doğal arıtma tesis olmadığı için Eşkel Böçeklik mevkiinden denize akıyor. Esence ve Eşkel halkı özellikle yaz mevsimi de geldiğinden yerleşim alanı içinden akıp denize giden atık suların her türlü insan sağlığına zarar vereceğini bu nedenle de acil olarak doğal artıma tesislerinin yapılmasını istediler.

220 Haneli 1100 nüfus atığının bu yolla denize ulaştığını kaydeden Esence köyü halkı köy olarak doğal artıma tesisi için Bursa İl Özel İdareye dilekçelerle başvuru yapıldığını belirttiler. Esenceliler en son olarak doğal artıma tesisinin yapılmasının projelendirildiğini ve 160 bin TL mal olacakken ödenek yokluğu nedeniyle işlem yapılamıyor cevabını aldıklarını söylediler.

Eşkel sahillerinin Bursa ve Mudanya için önemli bir turizm yer olduğunu da belirten Esence halkı akan atık suların yerleşim alanları içinden geçmesinin de bir nevi hastalığa davetiye çıkarttığını vurguladılar. Esence ve Eşkel halkı Bursa İl Özel İdaresinin konuya acil çözüm getirmelerini doğal artıma havuzunun biran önce bitirilmesini istediler.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 04 Haziran 2011 13:52 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU