Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Aktürk, hizmet alanlarını açtı.

Aktürk, hizmet alanlarını açtı.

E-posta Yazdır PDF

Piknik alanındaki törende kurdela kesimiMudanya Belediyesi basın bülteninden aldığımız bilgiye göre Belediye Başkanı Hasan Aktürk, yaklaşık 200 Bin TL yatırım ile yapılan Spor, mesire ve park alanları, otomatik sulama ve derin su kuyularının açılışlarını yaptı.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya Belediyesi’nin, Mudanya, Güzelyalı ve Ülkü Mahallede başlattığı, spor, park ve piknik alanları, otomatik sulama ve tarımsal sulama amaçlı derin su kuyularının açılışlarını yaptı. Kantar Bölgesinden Güzelyalı Kavşağına kadar olan orta refüj otomatik sulama alanının 700 Metre uzunluğunda ve yaklaşık 35 Bin TL maliyeti olduğu bilgisini veren Aktürk, “Artık trafikte tankerle sulama dönemi sona erdi. Mudanya’nın gereksinim duyulan tüm bölgelerine otomatik sulama sistemi oluşturulacaktır” dedi.

ÇİFTÇİLERE BEDAVA SU

Çiftçilere bedava suEski Bursa Yolu üzerinde bulunan Hıdırellez Çeşmesi karşısındaki bölgede, 135 Metrede yapılan sondaj ile elde edilen su, çiftçilerin hizmetine sunuldu. Saniyede 5 Litre su veren mevzu bahis derin kuyunun yanı sıra, 177 Metrede yapılan sondaj ile Güzelyalı Piknik Alanı Bölgesi ve Bademli Mahallesi derin su kuyularının açılışı yapıldı. Üç bölgedeki derin su kuyularından çiftçilerin ücretsiz olarak yararlanabileceğini aktaran Aktürk, “Çiftçilerimize belediye olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Arazi yollarını açıyor, açılan yolların asfaltlarını döküyoruz” diye sözlerine ekledi.

PİKNİK ALANI DÜZENLENDİ

İsmet SUGüzelyalı Mahallesi Göynüklü Köyü yolu üzerinde bulunan Piknik Alanı düzenlendi. 40 adet Barbekü ve çöp kovaları, 100 adet piknik masası, bay, bayan ve engelli tuvaletlerinin yanı sıra 3 adet kamelya konuşlandırılan Piknik Alanının kurdelesini, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, Meclis Üyeleri Gündüz Güler, Nalân Baysan ve Seçil Pınar İncecik, Milletvekili Adayı İsmet Su ve AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Kadir Kahraman birlikte kestiler. Açılış törenlerinde konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, “Güzelyalı’mız bugüne kadar, köy, mahalle ve belde olarak yönetildi. Bundan sonra alacağı tüm hizmetleri daha sağlıklı ve daha verimli şekillerde alacaktır. Bu piknik alanımız tüm Bursalılara ve Mudanyalılara hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. Yaklaşık 60 Bin TL harcanarak düzenlenen piknik alanının çevre düzenlemesini ve disiplinli halini beğendiğini dile getiren Milletvekili Adayı İsmet Su, “Başkanımıza ve tüm görevlilerimize verdikleri emekten ötürü teşekkür ediyorum” diye belirtti.

BİN 700 METREDE AYDINLATMA YAPILDI

Mudanya Belediye Başkanı Hasan AktürkGüzelyalı’da bulunan Marina bölgesinden Altınkum Bölgesine kadar bulunan bölümün aydınlatma direklerinin yenilendiğini belirten Aktürk, “8 Metre uzunluğundaki aydınlatma direklerimiz ile bu bölgenin de canlanacağına inanıyorum. Yaklaşık 20 Bin TL maliyeti bulunan bu bölgeye 35 aydınlatma direği dikildi” bilgilerini verdi.

SPOR SAHALARI OLUŞTURULDU


Mudanya’ya bağlı Ülkü Mahalle, Siteler Mahallesi ve Yeni Mahallede oluşturulan spor alanları vatandaşın hizmetine açıldı. Ülkü Mahalle’de bulunan Futbol Sahasına tribün yapıldığını söyleyen Aktürk, “Siteler ve Yeni Mahallelerimize basketbol ve futbol sahaları yaptık. Çocuklarımızın güvenli ve düzenli bir şekilde sportif aktivitelerini yapabilmelerini sağlamak için meydana getirdiğimiz bu spor alanları hayırlı olsun” diye ifade etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış törenleri, Güzelyalı Piknik Alanında verilen ikram ile sona erdi.

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 06 Haziran 2011 22:22 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 06-06-2011 23:28
ak partimiz çalışıyor mudanya 50 senedir alamadığı hizmeti aldı nankörlük yapmayın oylar a k p ye
 
 
-1 #2 Ziyaretçi 07-06-2011 11:05
bu fotoğraftaki zat-ı muhteremler demirhane camisin yanındaki üs geçitin altındada bir fotoğraf çektirsin de görelim üs geçit kaplaması bitmişmi 1 aydır yolun ortasında iskele kurulu duruyor ne zaman kalkacak birilerinin üzerine yıkılıncamı çık üzerine bak saclar yarım yarım duruyor insan tutunacak yer bulamıyor elleri kesilecek diye ... hizmet süper bu kafayla devam etsinler ..... bu halk hak ediyor bu hizmeti
 
 
-1 #3 Ziyaretçi 07-06-2011 18:02
PİKNİK ALANIDA SAHİL YOLUDA GEÇEN DÖNEM SELÇUK MUTLU ZAMANINDA YAPILMIŞTIR, PİKNİK ALANINA BARBEKÜ YAPIP,SAHİL YOLUNDAKİ DİREKLERİ DEĞİŞTİRİİNCE SANKİ YENİ BİR HİZMETMİŞ GİBİ AÇILIŞ YAPMAK..VAHH VAAH..BURGAZDA MİLLET GÜLEREK KONUŞUYOR BU İKİ OLAYI..BU KADAR MI OLUR PES ARTIK
AYIPTIR 2,5 YILDIR ÇİVİ ÇAKMADINIZ BURGAZA BİR DE SIKILMADAN YAPILMIŞ OLANLARI BİR DAHA YUTTURMAYA ÇALIŞIN
 
 
+2 #4 Ziyaretçi 09-06-2011 00:02
sevgili burgazlı sahil yolundaki o güzelim direkleri kırmasaydınız onlarda yenilerini dikmezlerdi piknik alanına da bayadır gitmediğiğn belli herhalde gülenler o direkleri kırarken de gülmüşlerdir burgazlı.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU