Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Belediyesi 17 Yeni Aracı Kurban Keserek Hizmete Aldı.

Mudanya Belediyesi 17 Yeni Aracı Kurban Keserek Hizmete Aldı.

E-posta Yazdır PDF

Yeni araçlar hizmete alındıEskiyen ve kullanılamayacak duruma gelen hizmet araçlarının yenileri ile değiştirilmeye başladığını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Belediye sarayı önünde ki kordon boyunda, İller Bankasından çekilen 1,5 Trilyon ile alınan 17 yeni aracı basına tanıttı.

Günden güne gelişme kaydeden ve oldukça geniş bir hizmet yelpazesine yayılan Mudanya ilçesindeki hizmetlerin çok daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla yeni alılan hizmet araçları kurban kesilmesi ile birlikte araç filosuna katıldılar.

Sorumluluk alanları genişleyen Mudanya Belediyesi, araç filosunu da bu doğrultu da genişletti. İller Bankasından çekilen 1,5 Trilyon ile alınan ve 2’si hibe olarak verilen toplam 17 aracı Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk önceki gün kordon boyunda düzenledikleri bir toplantıyla basına tanıttı. 4 Adet 13+2 Metreküp kapasiteli çöp kamyonu, 2 adet damperli kamyon, 2 adet 17 ton kapasiteli sulama tankeri, 2 adet tek, 2 adet çift kabinli toplam 4 adet kamyonet, 1 adet kazıcı yükleyici kepçe, 1 adet silindir, 1 adet Zabıta Hizmet Birimine ve 2 adet Kaçak Yapı Kontrol Bürosuna olmak üzere toplam 17 araç Mudanya Belediyesi araç filosuna katılmış oldu.

ÇÖPÜMÜZÜ KENDİMİZ TOPLAYACAĞIZ

Eski araçların tamir ve yakıt masraflarının yüksek olduğunu söyleyen Aktürk, “Yaklaşık 2 Trilyon olan çöp ihalesi bedeli, aldığımız yeni araçlar ile yarı yarıya düşecektir. İlerleyen süreçlerde araçlarımız ve ekipmanlarımız ile kendi çöpümüzü kendimiz toplayacağız” dedi. Araç kiralama masrafının yeni araçların alınması ile birlikte ortadan kalktığını da belirten belediye başkanı Aktürk, “Önümüzdeki günlerde bu araçların dışında gelecek olan yeni araçlar ile Mudanya Belediyesi’nin araç sorunu çok uzun yıllar olmayacaktır ayrıca tüm yeni alınan araçlarımız klimalıdır” dedi.
     
Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 09 Haziran 2011 12:46 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 11-06-2011 00:57
MUDANYA DA COPLER AYRISTIRILMIYOR . NILUFER BELEDIYESININ BU KONUDA COK BASARILI UYGULAMALARI VAR. BELEDIYELERIN FARKLI PARTIDEN OLMASI ONEMLI DEGIL. HERSEYDEN ONCE TOPLUMSAL FAYDA ICIN ORNEK ALINABILIR. AYRICA BILDIGIM KADARIYLA AYRISTIRILABILE COPLER SATILABILIYOR VE BELEDIYELERE KAZAN KAPISI OLABILIYORDA. PLASTIK , CAM , KAGIT SEKLINDE KUTULAR EVLERE DAGIRILMALI. GERCEK AYRISTIRMA EVDE BASLAR.
 
 
+3 #2 Ziyaretçi 14-06-2011 22:13
Zavallı hayvanın ne kabahati varmış acaba? işinizi adam gibi yapmak yerine kan akıtmanın işlerini rast getireceğine inanan bu zihniyet. ilkellikten kurtulamadı gitti .
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU