Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi İlçe Tarım'dan Güvenli-Bilinçli Gıda ve Dengeli Beslenme Semineri

İlçe Tarım'dan Güvenli-Bilinçli Gıda ve Dengeli Beslenme Semineri

E-posta Yazdır PDF

İlçe Tarım Müdürlüğü Beslenme semineriMudanya İlçe Tarım Müdürü Şefik ÇINARve Gıda Mühendisi Selver YILMAZ tarafından Mudanya Dörtçelik ATL ve METEM öğrencilerine Güvenli-Bilinçli Gıda ve Dengeli Beslenme konulu seminer verildi.

02.06.2011 tarihinde okulun konferans salonunda 105 öğrenci, 3 okul yöneticisi ve 7 öğretmenin katıldığı seminerde;

"Vücudumuzun bileşimi besin öğelerinden oluşmaktadır. Organlarımızın düzenli çalışabilmesi ve günlük işlerimizi sağlıklı yürütebilmek için bu öğelerin her birinden hergün almamız gerekir.Aldığımız besinlerin az veya fazla olması sağlığımızı olumsuz etkiler. Bu nedenle gün boyu tükettiğimiz gıdaların türüne,miktarına ve en önemlisi de güvenilir olmasına dikkat etmeliyiz. Beslenme sadece karın doyurmak değildir, sevilen besinleri yemek değildir veya pahalı ürünleri yemek değildir. Her çeşit besinlerin tüketildiği beslenme pramidi bireyin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için yeterli olduğu belirtildi.Gıdaların çeşitli koşullarda kirlenmesi gıda güvenliğini tehdit ederek gıdaların sağlığımızı bozucu hale gelmesine neden olabilir. Gıdalar fiziksel,kimyasal ve biyolojik olarak kirlenir.
Alınan ürünlerin ambalajına, son kullanma tarihine ve TKB üretim izni olup olmadığına bakılmalıdır." Konu başlıkları altında detaylı bilgiler verildi.

Verilen bu seminerin çok yararlı olduğunu belirten Okul Müdürü M.Akif KASIMOĞLU diğer yönetici ve öğretmenlerin ilerleyen zaman içerisinde tekrar daha geniş ve kapsamlı bir sunum için Tarım Müdürlüğüne talep’de bulunduklarını kaydetti. 

Son Güncelleme ( Perşembe, 09 Haziran 2011 01:15 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU