Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Marmarabirlik İznik Kooperatifi'nde İlkler Yaşandı.

Marmarabirlik İznik Kooperatifi'nde İlkler Yaşandı.

E-posta Yazdır PDF

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa İznik Kooperatifi Genel Kuruluna KatıldıMarmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, tarihinde ilk kez tek listeyle seçime giden İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nin genel kuruluna katıldı. Kendisinin de bir dönem başkanlık yaptığı İznik Kooperatifi’nin, 41 yıllık tarihinde ilk kez birliğe başkan gönderdiğini kaydeden Asa, bunun için üretici ortakların desteğine teşekkür etti.

Başkan Asa, “Göreve başladığımız günden bu yana, enerjimizin önemli bir kısmını alım ve pazarlama politikamızdaki yeniliklere ve yapılanmalara ayırdık. Bir yandan ürünün değerini, emeğin karşılığını vermeye çalışırken bir yandan da savaş alanı haline gelen pazarda daha da büyümeye gayret gösterdik. Bu kapsamda, ürünün değerini ve satışlarımızı arttırdık, ortaklara uygun kredi imkanları sağladık, yeni yatırımlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.


Bir dünya markası haline gelen Marmarabirlik’in, her yıl artırdığı satışlarını karşılayabilmek için kapasite artırımına gittiğini söyleyen Hidamet Asa, “Oluşturduğumuz AR-GE birimimiz, bölgemizin kendine has özellikleri bulunan sofralık zeytinini, dünya pazarlarında İspanyol, İtalyan ve Yunanistan zeytiniyle rekabet edebilecek duruma getirmek için büyük çaba harcamaktadır” diye konuştu.


Marmarabirlik’in satış rakamlarına ilişkin bilgi de veren Asa, şunları söyledi:
“2010 yılında, bir önceki yıla göre yurtiçi ve yurtdışı satışlarımızda miktar olarak yaklaşık % 10, ciro olarak da TL bazında % 16 büyüme gerçekleşmiştir. Birliğimizin ihracatına baktığımızda, Dubai, Irak, Azerbaycan, Bosna Hersek, Kuveyt, Güney Afrika, Yeni Zelanda, Japonya ve Suudi Arabistan ile ihracat yapılan ülke sayısını 36’ya çıkmış, miktar olarak da 5 bin 500 tona ulaşmıştır.” dedi.


Marmarabirlik’e bağlı İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nin seçim maddeli olağanüstü genel kurulunda, Ergün Sürücü başkanlığındaki yönetim kurulu, bin 500 dolayında üretici ortağın desteğiyle yeniden seçildi. İznik Kooperatifi tarihinde gerçekleşen başka bir ilk de, birlik delege sayısının 55’e çıkması oldu.


Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ergün Sürücü, Yakup Sevinç, İsmail Yavaş, Hazer Göllü, Ali Zekeriya Uğur.
Genel kurulda Halil Alptekin ve Ferruh Tuna de denetim kurulu üyesi seçildi.

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 15 Haziran 2011 00:31 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU