Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Bursa - Ray Vagonları 10 Yıl Sonra Klimaya Kavuşuyor

Bursa - Ray Vagonları 10 Yıl Sonra Klimaya Kavuşuyor

E-posta Yazdır PDF

Bursa-Ray Klimaya 10 yıl gecikmeli kavuştuBursa Büyükşehir Belediyesi kent içi ulaşımında, önemli bir yere sahip olan BURSA-RAY vagonlarının klima hale getirilmesi projesi kapsamında klima takılan ilk vagon seferlere başladı.

Almanya’dan gelen yeni nesil vagonlar sisteme entegre edilirken, mevcut vagonlarda da aynı konforun sağlanması amacıyla klimalı hale getirilen ilk vagon, seferlere başladı.

Yılsonuna kadar tamamlanacak

Mevcut vagonlarda klima bulunmamasının özelikle yaz aylarından vatandaşların sık sık şikayetlerine konu olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, bu konuda başlattıkları çalışmaların sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi. Klima takılan ilk araçta incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu çalışma ile mevcut vagonlar ile yeni gelen vagonlar arasındaki konfor farkının ortadan kaldırıldığını ifade eden Başkan Altepe, “Alanında uzman Alman firma tarafından montaj çalışmaları hızla sürüyor. Şuanda takılan klima dış ortam sıcaklığına göre iç ortam sıcaklığını kendisi ayarlıyor. Raylı sistem hatlarımızda 10 yıldır kullandığımız B-80 tipi vagonlarımızı artık klimalı hale getiriyoruz. Gerekli her türlü testler tamamlandı. İlk uygulama başarıyla sonuçlandı. Bundan sonda daha seri montaj yapılacak ve araçlarımızın büyük bölümü bu yaz içinde klimalı hale getirilecek. Yılsonuna kadar da tüm araçlarımız klimalı hale gelecek” diye konuştu.


Daha sonra montaj yapılan bölümde de incelemelerde bulunan Başkan Altepe, ilk uygulamanın zaman aldığını ancak bundan sonda daha seri montaj yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 15 Haziran 2011 00:35 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU