Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi CHP İlçe Başkanı Erhan Özekin'den Rakamsal Seçim Değerlendirmesi

CHP İlçe Başkanı Erhan Özekin'den Rakamsal Seçim Değerlendirmesi

E-posta Yazdır PDF

CHP Mudanya İlçe Başkanı Erhan ÖzekinCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Erhan Özekin 12 Haziran 2011 Genel seçimlerinin sonuçlarını Mudanya ve Türkiye bazında rakamlarla değerlendirdi.

CHP Mudanya İlçe Başkanı Erhan Özekin' açıklaması şöyle;

Mudanya’da 12 Haziran genel seçimlerinde elde edilen başarının sahibi birlik,beraberlik ve disiplin içersinde, el ele vererek çalışan ilçe yönetiminin,  İl genel ve Belediye Meclis üyelerinin.Kadın kollarının,Gençlik kollarının,  tüm CHP lilerin  ve CHP’ye gönül veren tüm Mudanya’ lılarındır. CHP’ye oy vererek Altı oku Mudanya’da dalgalandıran, Bursa’da 17 ilçe içersinde CHP ‘yi sadece  Mudanya’da birinci parti yapan  Mudanya halkıyla gurur duyuyor ve sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.

12 Haziran seçimleri Mudanya’da huzur ve güven içersinde geçmiştir. Seçim süresince yapılan çalışmalarda seviyeli bir politika izlenmiş, çevre kirliliğine karşı duyarlı davranılmıştır.  Mudanya tüm ilçelere örnek olmuştur.Bu konuda hassasiyetle davranan bütün siyasi parti ilçe başkanlarımıza,  yöneticilerine ,bizlere yardımcı olan basın mensuplarına,seçim güvenliği için çalışan emniyet mensuplarına teşekkür ediyorum.

Mudanya’da kurulan sandık sonuçlarına göre  33 köyden 16 sında ,  13 mahalleden  8 inde , Zeytinbağı beldesinde CHP birinci parti olmuştur.

13 Mahallede oy kullanılan 142 sandıktan 88 inde CHP birinci parti olmuştur.Halitpaşada 20 sandıktan 19 unda,Ömerbeyde 21 sandıktan 19 unda, Yalıda 16 sandıktan 10 unda, Mütarekede 2 sandığın ikisindede, Hasanbeyde   10 sandıktan 9 unda CHP birinciliğini ilan etmiştir.  Mudanya’da GENELDE…. 
        
      2007 de AKP  %34 ,  2011 de  %37.4 oy almış oy oranını  %3.4 arttırmıştır.
      2007 de CHP  %32 ,  2011 de  %42.4 oy almış  oy oranını %10.4 arttırmıştır.
      
       2007 de AKP 13 bin oy,   2011 de 18.442 oy alarak oyunu 5442 artırmıştır.
       2007 de CHP 12 bin oy,   2011 de 20.877 oy alarak oyunu 8872arttırmıştır.
       Mudanya MERKEZDE   CHP’ nin oy artışı %5.8 ,,  AKP’nin ise %3,5 dir.
      
Sınırsız devlet olanaklarına,vatandaşlar üzerindeki baskılara,eşit olmayan koşullara  karşın CHP Mudanya örgütü  özverili bir çalışmayla zorlu bir seçim dönemi yaşadı. Tüm mahalle,sokak, cadde ve köylerde  ev ev dolaşarak projelerimizi en üst düzeyde anlattık,çok ciddi çalışmalar yaptık,   herkese ve her kesime ulaşmaya çalıştık.Vatandaşlarımızın projelerimize ilgi duyduklarına tanık olduk. Mudanya örgütü umutla ,kararlılıkla ve dirençle sürdürdüğü çalışmalarının sonucunu aldı. Gelecek için Mudanya’da umudumuz arttı.Mudanya  halkı  Demokrasi sınavını başarıyla vermiştir.
     

       
    
12 Haziran seçimlerini kazanan AKP  başarılar diliyorum. Ama şunu unutmasınlar diyorum,karşılarında çok güçlü bir CHP örgütü var.  Sanki yarın seçim olacakmış gibi,  herkesin rahat bir nefes alması için ,sosyal devleti kurmak için, sosyal adaleti tesis etmek için ,   emeklinin geçim sıkıntısı çekmemesi için ,yandaşların değil vatandaşın önemsenmesi için, insanların insanca yaşaması için, insan haklarının çiğnenmediği bir ortam için, ileri demokrasinin yerleşmesi için ,hukukun üstünlüğü tanınana kadar ,halkın iktidarını kurana kadar  Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmadan  CHP Mudanya örgütü çalışmalarına aralıksız  devam edecektir.                                                             

Seçim sonuçlarının Mudanyamız , Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, CHP’yi   Mudanya’da  birinci  parti yapan herkese   CHP  Mudanya  ilçe örgütü adına    teşekkür ediyorum.

Erhan ÖZEKİN
CHP Mudanya İlçe Başkanı

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 15 Haziran 2011 12:16 )  

Yorumlar  

 
+7 #1 Ziyaretçi 15-06-2011 16:00
CHP ilçe yönetimine,kadı n kollarına ve meclis üyelerine biz partilelere verdikleri güvenden dolayı onların yanında olduğumuzu belirtir.Başarılarının devamını dilerim.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU