Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Burgaz Yelken Kulübü Açıldı.

Burgaz Yelken Kulübü Açıldı.

E-posta Yazdır PDF

Kulüp Başkanı Aynur CESURBurgaz Yelken Kulübü  düzenlenen açılış kokteyli ile kapılarını deniz tutkunlarına ve deniz sporlarına gönül vermişlere açtı.

Açılışı yapılan Türkiye Yelken Federasyonuna kayıtlı Burgaz Yelken Kulübü bugüne kadar Milli takıma çok sayıda sporcu yetiştirmiş antrenörleri ile hizmetlerine başladı.

Açılışa Mudanya belediye başkanı vekili meclis üyesi Nalan Baysan, Mudanya belediye meclis üyeleri, Mudanya ilçe jandarma komutanı Yüzbaşı Oğuz Savaş ve çok sayıda deniz sevdalısı vatandaş katıldı.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında teorik deniz bilgileri dışında yat gezintileri, karada kondisyon çalışmaları ile birlikte servisli, yemekli, yarım veya tam gün seçenekli yelken eğitimleri verilecek.

22 yıl edindiği deniz ve yelken bilgilerini profesyonel anlamda kurslara katılacaklara verecek olan Türkiye Yelken Federasyonu resmi antrenörü ve kulübün kurucu üyelerinden Önder Cesur, Burgaz Yelken Kulübünün hizmete girdiği Güzelyalı Burgaz Mahallesi Marina Sokak Baysan Apartmanı No. 8/ 26/A adresinde hizmetlerine devam edeceklerini belirterek,” Bugün Güzelyalı Burgaz Mahallesinde 35 üyemiz bulunuyor. 15 tane de sporcumuz bulunuyor. Bunlardan 10 tanesi lisanslı değişik müsabakalara katıldılar.

Bu yıl ki 4 aylık bir yelken kulübüyüz ve açılışımızı yapmak için okulların kapanmasını bekledik ancak açılışımızı yapana kadar 3 tane büyük müsabakaya katıldık, 5 sporcumuz Tekirdağ da Türkiye Yelken Federasyonunun düzenlemiş olduğu bölge kampı vardı oraya katıldılar. Ayrıca 10 sporcumuz Gemlik’te yapılan grup şampiyonasına katılıp çok iyi sonuçlar elde edip kupalarıyla döndüler. Yani bu önemli sonuçlar Mudanya ya kazandırılmıştır.


MİLLİ TAKIMA GÜZELYALI DAN SPORCU GÖNDERECEĞİZ

En son Marmaris’te Türkiye Yelken federasyonunun düzenlemiş olduğu yarışmaya katılan 500 teknenin arasına bizim kulübümüzden de Bursa’yı temsil etmek amacıyla 7 sporcumuzu gönderdik buradan da çok iyi sonuçlar elde edilerek kupalarıyla döndüler.  Şimdi hedefimizde ise Mudanya da bir Türkiye şampiyonası yapabilmek buradan Milli takıma ve olimpiyatlara sporcu verebilmektir” dedi.


HEDEF ÇOCUKLARI DENİZLE TANIŞTIRMAK

Güzelyalı Yelken Kulübü kurucu başkanı Aynur Cesur da açıklamasında,”Hedef kitlemiz kesinlikle çocuklarımız bizim burada kulübümüzü hizmete sokmamızda ki temel amaç çocuklarımız, bende bir anneyim, çocuklarımızı internet cafelerde ve sağda solda olmalarını istemiyoruz. Sporla ilgilenmelerini ve yelken sporu ile ilgilenmelerini su sporlarıyla haşır neşir olmalarını ve denizi sevmelerini ve onu çok iyi tanımalarını istiyoruz. Önümüzde ki günlerden itibaren kurslarımıza start verilecek ve aralıksız olarak devam edecek” dedi.
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Pazar, 19 Haziran 2011 17:05 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU