Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Yaz Spor Okulu'nun Muhteşem Açılışı

Yaz Spor Okulu'nun Muhteşem Açılışı

E-posta Yazdır PDF

Yaz Spor Okulları Açıldı1Mudanya İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, çocukların yaz tatillerini daha keyifli hale getirmek amacıyla gelenekselleştirdiği Yaz Spor Okulları’nın açılışını, bu yıl 350 öğrencinin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi.

Mudanya Kaymakamlığı, Mudanya Belediyesi ve İlçe Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışına bu yıl halkın da katılımı sağlandı. İlçe Spor Salonu önünden Mudanya Belediye Bandosu eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü, belediye hizmet binası karşısındaki kordon boyunda noktalandı. Öğrencilerin yürüyüşüne; Mudanya Kaymakamı Âdem Öztürk, Belediye Başkan Vekili Seçil Pınar İncecik, AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman, Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Engin Kaya, Orhangazi İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Duman ve ilçe protokolü de eşlik etti.


MUDANYA SPORDA DA ADINI DUYURUYOR

Yaz Spor Okulları Açıldı1Mudanya Sporda da Adını Duyuruyor Sporun evrensel bir kültürün parçası olduğunu ifade eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Engin Kaya, yaz okullarına öğrenim görecek minik sporculara başarılar dilerken 350 kişiyle yola çıkıldığını ancak önümüzdeki günlerde bu rakamın 650 ye çıkacağını belirtti. Kaya ayrıca bu yıl yaz spor okullarında Badminton, basketbol, Tenis, Voleybol, Hentbol, Yüzme, Karate, Taekwondo, Jimnastik ve halk Oyunları kurslarının verileceğini belirtti. Mudanya’nın spor alanında da en iyi şekilde adını duyuran ve ülke çapında başarılara imza atan bir ilçe olduğunu belirten Kaymakam Adem Öztürk ise, buradan yetişecek sporcuların da Bursa şampiyonları ve Türkiye derecesi elde edeceğine inancının tam olduğunu söyledi.


DÜNYA ŞAMPİYONU KARATE ŞOVCULAR ETKİNLİKTE NEFES KESTİ

Karate gösterisi izleyenlerin büyük ilgisini çektiKonuşmaların ardından Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan Güzelyalı Gençlik ve Spor Kulübü Halk oyunları ekibinin gösterisi büyük alkış alırken, Bursa Dans Spor Gençlik Kulübü Jimnastik ve Dans ekiplerinin gösterileri beğeniyle izlendi. Bu arada Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılarak adından söz ettiren her biri siyah kuşak sahibi olan dünya şampiyonları Yusuf Can, Doğanay Kaya ve Abdüllatif Altuntaş’tan oluşan Karate Show ekibinin gösterisi adeta nefesleri kesti ve ilçe halkından tam not aldı.

       Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 23 Haziran 2011 22:15 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU