Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Yelken Kulübü'nden İtfaiyecilere Cankurtaran Eğitimi

Mudanya Yelken Kulübü'nden İtfaiyecilere Cankurtaran Eğitimi

E-posta Yazdır PDF

İtfaiyeciler ilkyardım kursu alırkenBursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde, görev yapan 10 itfaiyeciden oluşan cankurtaran timi yaz sezonu için çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki sahillerde, özellikle yaz aylarında meydana gelebilecek olası boğulma olaylarına anında müdahale edebilmek amacıyla 10 itfaiyeciden oluşan cankurtaran timi, çalışmalarına başladı. İyi derecede yüzme bilen cankurtaran timine, Mudanya Yelken Kulübü eğitmeni Murat Kulakaç tarafından toplam 56 saatlik, bronz gümüş cankurtaran eğitimi verildi.

Bursa’da sahillerin güvenliğini çok önemsediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin talimatıyla, itfaiyemiz bünyesinde kurduğumuz cankurtaran timi ile özellikle yaz aylarında üzücü can kayıplarına yol açan boğulma olaylarını önlemeyi amaçlıyoruz. Eğitim programının bitiminden sonra cankurtaran olarak yetiştirilen arkadaşlarımız, Mudanya, Güzelyalı, Kurşunlu, Gemlik, Küçük Kumla, Büyük Kumla ve Karacaali sahillerinde 2 bot ve ekipmanlarıyla yaz boyunca Cumartesi ve Pazar günleri de 09.00 – 21.00 saatleri arasında mobil cankurtaran görevi yapacaklar” diye konuştu.

İtfaiyeciler cankurtaran kursu alırkenDoğan, can kayıplarının önüne geçmek için itfaiyecileri en iyi şekilde yetiştirdiklerini de sözlerine ekledi.
Geçen yaz 1 bot ile görev yapan cankurtaranların, bu yıl 2 botla çalışacağını vurgulayan Doğan, cankurtaran timinin güçlendirildiğini ifade ederek, vatandaşları da boğulmalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Pazar, 26 Haziran 2011 21:59 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU