Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Belediye'den Engellilere Özel Spor Parkları

Belediye'den Engellilere Özel Spor Parkları

E-posta Yazdır PDF

Peyzaj Teknikeri Zeynep VelibeyoğluMudanya ve Güzelyalı mahallesinde bulunan engelli vatandaşların da diğer sağlıklı insanlar gibi spor yapabilmelerini ve oyun parklarında eğlenebilmelerini sağlamak amacıyla düğmeye basan Mudanya belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü tarafından hem Mudanya da hem de Güzelyalı mahallesinde belirlenen alanlarda oluşturulan yeni dinlenme parklarına çok çeşitli oyun gurupları ve spor aletlerini yerleştirmeye başladı.

4 tane olarak yapılan ve bünyesinde dinlenme oyun ve spor komplekslerinin bulunduğu parklardan ilk etapta Güzelyalı ya, bir tane tamamen ve sadece engelli vatandaşların kullanabileceği şekilde dizayn edilen engelli parkının spor aletler ve oyun gurupları önceki gün belediyeye teslim edildi. Mudanya belediyesi Park ve bahçeler müdürlüğünde görevli peyzaj teknikeri Zeynep Velibeyoğlu önderliğinde çalışmalar sürdürülüyor.
Mudanya ve bölgesinde ilk olan engelli oyun ve spor parkının Mudanya da da önümüzde ki günlerde oluşturulacağını belirten Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk,”  Mudanya belediyesi olarak sadece sağlıklı insanlarımızı değil, engelli ve özürlü vatandaşlarımızı ve çocuklarımızla ve gençlerimizi de düşünmek zorundayız.

Bu nedenle de onlarında diğer sağlıklı insanlar gibi oturup dinlenebilecekleri ve rahatlıkla tekerlekli engelli araçlarıyla gelerek araçlarından inmeden spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla tamamen onlara yönelik oyun ve spor aletleriyle donatılmış ilk parkımızı Güzelyalı Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Türk Telekom binası ve Yalı Mahallesi muhtarlığı yanına yapıyoruz bu konuda ki spor ve oyun guruplarımız geldi, önümüzde ki günlerde montesine başlıyoruz. İkinci engelli parkımızı da Mudanya da oluşturuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın kullanabilecekleri spor aletleri içinde, Kol ve bacak çalıştırmalı, ağırlıklı omuz çalıştırıcısı, kombine kas çalıştırıcı, el ve ayak bisikletleri bulunuyor. Engelli parklarımızın dışında 3 tane daha normal dinlenme ve spor aletleri ile oyun guruplarının bulunduğu Mudanya Halitpaşa Mahallesi Kırkdamla mevkii. Hasanbey mahallesi Lise Caddesi ve yine Hasanbey Mahallesi Anadolu Lisesi bölgelerimizde ki dinlenme ve spor kompleksli parklarımızı da önümüzde ki günlerde halkımızın hizmetine sokacağız” dedi.
    

     Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

Son Güncelleme ( Salı, 09 Ağustos 2011 17:47 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU