Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı.

Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Belediye MeclisiMudanya Belediyesi Ağustos Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’den 9 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den 6 meclis üyesinin katılımı ile Mudanya Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

 

Mudanya Belediye Meclisi, olağanüstü toplantısını, AKP’den 9 ve CHP’den 6 Meclis Üyesinin katılımı ile Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün başkanlığında yaptı. 10 gündem maddesinin görüşüldüğü olağanüstü meclis toplantısında, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün kamyonet alımı ile ilgili yazısı oy birliği ile kabul edildi. Artan nüfusa sorunsuz hizmet verebilmek ve sahil şeridinde ki çöp toplama işleminin sağlıklı yapılabilmesi için araç filosunun genişletildiğini dile getiren Aktürk, “Mudanya’nın sınırlarının genişlemesi ile birlikte sorunları da çoğaldı. Biz bu sorunlara anında müdahale edebilmek için araç ve personeli açığını kapatmamız gerekiyor” dedi.

KIBRIS’TAN KARDEŞ GELİYOR

Gazi Mağusa K.K.T.C. Beyarmudu Belediyesi ile Marmara Belediyeler Birliği Toplantısında görüş alış verişinde bulunan Aktürk, “Kıbrıslı kardeşlerimiz Mudanya’yı çok sevdiklerini dile getirdiler. Onlar meclislerinden kardeş kent olma kararını çıkardılar. Bizim alacağımız karar ve İç İşleri Bakanlığı’nın onayı sonrası Beyarmudu Kenti ile kardeş olacağız” diye konuştu. Kardeşlik görüşmelerinin sürekli olması temennisinde bulunan Aktürk, “İlişkilerimizin iyi olmasını dilerim” şeklinde belirtti.

EYLÜL’DE MOUDANİA’YA ZİYARET VAR

Mudanya ile kardeş şehir olan Yunanistan’ın Halkidiki Moudania Belediyesinin davetlisi olarak 15 Eylül tarihinde Yunanistan’a heyet gönderilmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi. 15-20 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan ziyaret için gerekli hazırlıkların başladığını dile getiren Aktürk, “Yunanistan ile olan ilişkilerimiz çok önemli. Umarım iyi yönde devam eden ilişkilerimizi bizden sonraki kuşaklarda sürdürür” şeklinde ifade etti. 

Son Güncelleme ( Perşembe, 11 Ağustos 2011 10:24 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU