Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Afrika İçin İftar Vakti

Afrika İçin İftar Vakti

E-posta Yazdır PDF

AKP Kadın Kolları Afrika İçin İftar Vakti Diyerek Kısa Mesaj İle Bağış Çağrısı YaptıSon günlerde Afrika’da yaşanan kuraklık ve bu kuraklık yüzünden insanların ve özellikle de çocukların açlık ve sefalet nedeniyle ölmesi tüm dünyayı ayağa kaldırdı.

Bu amaçla ülkemizde de hem hükümet kanadından hem de Diyanet işleri başkanlığı tarafından birçok etkinlik düzenlenmeye başladı ve Türk Kızılay’ı Afrika’daki çocukların ölmemesi, bir dilim ekmek yiyerek hayata tutunabilmesi için Somali’ye yardım konvoyları yola çıktı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kadın Kolları belediye önündeki İsmet İnönü bulvarında açtıkları stantla Mudanyalılardan en azından 1 mesaj göndermeleri konusunda destek vermeleri istedi.

BİR MESAJ BİR DİLİM EKMEKLE ÖLÜMLER SON BULACAK

AKP Mudanya Kadın Kolları Başkanı Hülya Palademir, ”Kadın kolları olarak burada düzenlediğimiz etkinliğin amacı, dünyanın gözlerinin tam önünde yaşanan bu açlık ve sefalete dur demek için Türk halkının ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha dünyaya göstermek ve yardım için Mudanyalıların da en azından 1 Mesaj göndererek Afrika’da açlık ve sefalet nedeniyle yaşanan çocuk ölümlerinin önüne geçilmesi ve bir dilim ekmek yiyerek hayata sıkı sıkıya tutunmalarını sağlamaktır. Bizler anneler olarak dünyanın birçok bölgesinde yaşanan çocuk ölümlerine ve bu içler acısı duruma, açlık ve sefalet içinde ölen çocuklarımızı kurtarmak adına tüm vatandaşlarımızı ve annelerimizi etkinlikte yer almalarını ve destek vermelerini bekliyoruz ve Afrika İçin İftar Vakti diyoruz ” dedi. 

Son Güncelleme ( Perşembe, 11 Ağustos 2011 10:34 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU