Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Kızılay Kampında Engelleri Aşan Program

Kızılay Kampında Engelleri Aşan Program

E-posta Yazdır PDF

Ayaklarıyla resim çizen engelliMudanya Altıntaş yolundaki Kızılay Bursa Şubesi Gençlik ve Sağlık Kampı bu yıl beşinci kez Spastik çocuklara ve annelerine 10 günlüğüne kapılarını açıp misafir etti.

Kızılay Bursa Şubesi geçtiğimiz yıl başlattığı uygulamayla 1 Temmuz 1 Ağustos tarihleri arasında halka açık kampı bu yıl tamamlandıktan sonra Ramazan ayı münasebetiyle her yıl Eylül ayında yapılan spastik çocuk kampı 1 ay evvele alınarak 1–10 Ağustos tarihinde düzenlenip 45 çocuk anneleriyle birlikte geldikleri kampta gönüllerince eğlenmenin yanı sıra havuza girip çeşitli etkinliklere katıldılar. 

Spastik çocuklar anneleriyle birlikte veda gecesinde hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerle geceye katılanlara duygulu anlar yaşattılar. 10 gün boyunca spastiklere Kızılay ve faaliyet alanları, afet bilinci, ilkyardım, drama, hijyen ve sağlıklı beslenme konularında eğitimler verildi. 10 günün sonunda Veda Gecesi’nde hazırlanan programda spastik çocuklar tiyatro, koro, solo, dans, halk oyunları ve şiir okudular. Veda Gecesi’nde spastikler adına konuşma yapan Çağlar Şahin duygularını dile getirirken bu kampı düzenleyen Kızılay yetkililerine teşekkür edip, “Kızılay bizim için anne baba gibi çok önemli bizler Kızılay’ı çok seviyoruz” derken spastik anneler adına konuşan Nurten Öztürk, “Çocuklarımız evde hapisken bu imkânı bize sağlayan Kızılay yetkililerinden aldığımız davet evimize bir nur gibi düştü ve burada geçirdiğimiz 10 günde çocuklarımızım psikolojilerinde büyük değişikler yaşanıp çocuklarımız hayata biraz daha fazla tutunmaya başlayıp benim oğlum yardım almadan bu kampta ayakta durmayı başardı, Kızılay’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Kampa daha evvel de katılan Serhat demir ayaklarıyla yaptığı resmi Mudanya Kaymakamı Âdem Öztürk’e hediye etti. Kızılay Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer, “Sizleri burada kısa sürede ağırlamaktan mutluluk duyduk, her şey sizler için seneye görüşmek üzere yolunuz açık olsun” dedi.

Gece Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile başlayıp Kamp Ateşinin konuklar tarafından yakılmasının ardından başladı ve spastik gençler hazırladıkları programı sunduktan sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği korosu ile sona erdi. Geceye Mudanya Kaymakamı Âdem Öztürk, Baş Savcı Yardımcısı Mehmet Senar Koyuncu, Savcı Semih Bağcı, Garnizon Komutanı Yzb. Oğuz Savaş, Bursa Kızılay Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer, Bursa Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar derneği yöneticileri ve misafirler katıldılar. 

Son Güncelleme ( Perşembe, 11 Ağustos 2011 10:51 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU