Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Sahiller Yapılan Çalışmalarla Daha Güvenli

Sahiller Yapılan Çalışmalarla Daha Güvenli

E-posta Yazdır PDF

Cankurtaran Gözetleme Kulesinde GörevdeYaz sezonu nedeniyle Mudanya sahillerinde alınan güvenlik tedbirlerini artıran yerel yönetim, sahildeki 7 plaj işletmecisi ile toplantı yapmış ve bölgelerinde olumsuzluklara meydan verilmemesi ve anında müdahale edilmesini istemişlerdi.

Bugüne kadar ilçe de yaşanan acı olaylardan önemli ders çıkaran yetkililer, boğulma olaylarının önüne geçebilmek için alınması gereken tedbirleri de masaya yatırarak işletmecilerle konuyu görüşmüşlerdi.  Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış ile bir araya gelen işletmecilere, Büyükşehir Belediyesi ve Kaymakamlığın prosedürlerini hatırlatmıştı.

Sahillerde tespit edilen yerlerin mantarla çevrilmesini ve denize giren vatandaşların mantarlar dışına çıkışını önlemek amacıyla plajlarda gözetleme kuleleri ile cankurtaranların bulundurulması yapılan toplantılardan sonra sağlanmıştı. Bunların dışında sahillere ikaz tabelalarının da konulmasını sağlanmıştı. Mudanya belediye bünyesindeki Arama Kurtarma Birimi’nin de Mudanya sahillerinde yeni alınan botla devriye gezmesi sağlanarak plajlarda olumsuz bir durum yaşanmasının önüne geçildi. 

Mudanya ve Güzelyalı sahillerinde ki plaj işletmecileri plajlara kurdukları gözetleme kulelerinde her gün cankurtaranlar denize açılan sandalları ve yüzen vatandaşları takip ederek ellerinde ki megafonlarla olumsuz gördükleri durumları anons yoluyla vatandaşları ikaz ediyorlar. Mudanya belediye başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış,” Mudanya ve bölgemizde daha önceden yaşanan boğulma olaylarının önene geçebilmek amacıyla belediye olarak alınan önlemlerden biri ki hiç kuşkusuz en önemlisi plajlarda kurulmasını sağladığımız gözetleme kuleleri ve cankurtaranların plajlarda görev yapması, bundan sonra da tedbirlerimizi sıkı tutacağız ancak vatandaşlarımızın da alınan güvenlik tedbirlerine yardımcı olmalarını istiyorum. Alınan tedbirlerin kendileri ve çocukları için alındığını bilmeleri gerekmektedir” dedi.

Tarık ARSLAN/MUDANYA 

Son Güncelleme ( Perşembe, 11 Ağustos 2011 11:02 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU