Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Lütfen Ama Lütfen

Lütfen Ama Lütfen

E-posta Yazdır PDF

Emekli Öğretmen Barış Ozan ZeyrekBu yazımda kültürden söz etmek istiyorum.Kültür çok geniş bir kavram,onun için,kültür içerisinde sadece bir konuya değinmek istiyorum.

Lütfen ama lütfen dişlerinizi fırçalayınız. Çünkü, diş insanın aynasıdır.Karşınızdaki insanlarla konuşurken,dişlerinizi gönül rahatlığı içerisinde gösterebilmelisiniz. Konuştuğunuz kişiler,”ne kirli dişleri var”yerine,” ne temiz dişleri var” demeli ve sizinle konuşmaktan büyük bir zevk almalı.

Hiçbir zaman anlamamışımdır !...İnsanlar dişlerini neden fırçalamazlar? Lütfen ama lütfen dişlerini fırçalayınız. Bizleri hem çirkin bir görüntüden,hem de kötü kötü kokan bir ağızdan kurtarınız. Sizinle konuşmaktan zevk alan insanların sayısı hızla artacaktır inanın.

Ağız sağlığı çok önemlidir.Lütfen araştırınız. Hastalıkların çoğu ağız sağlığımızla yeteri kadar ilgilenmediğimizden başımıza gelir. Her türlü gıdayı ağzımızdan alıyoruz doğal olarak.Gıdaların kalıntılarını temizlemezsek,ağzımız kokar. Her türlü çirkin kokudan kaçan bizler, ağzımızın kokmasınsan neden rahatsız olmuyoruz acaba?Lütfen diş doktorunuza dişlerinizi nasıl temizleyeceğinizi sorunuz. Mutlaka yardımcı olacaklardır. Herkes yaşamında mutlaka diş doktoruna gitmiştir diye düşünüyorum.Ağzımızı doktorumuza teslim ederken acaba içimiz rahat mı? Dişlerim temiz, doktoruma karşı mahcup olmayacağım diyebiliyor muyuz?

Çok güzel bir bayan olabilirsiniz. Çok yakışıklı bir bey olabilirsiniz. Bunlar ALLAH vergisidir. Dişleriniz temiz değilse,ne güzelliğiz beş para eder, ne de yakışıklılığınız. Hiç kusura bakmayın efendim, hiç kusura bakmayın. Cihan güzeli veya yakışıklısı da olsanız, dişleriniz temiz değilse, insanlar sizi haklı olarak kınayacaklardır.

Sağlıklı, ağız sağlıklı ve temiz dişli günler,geceler dileğimle.

Barış Ozan Zeyrek

 Emekli  Öğretmen

Barış Ozan Zeyrek Mudanya.gen.tr içinde arama sonuçlarını TIKLA GÖR

Son Güncelleme ( Salı, 30 Ağustos 2011 00:33 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU