Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi MUDANYA'DAN SEÇMELER; 2011 YAZ...

MUDANYA'DAN SEÇMELER; 2011 YAZ...

E-posta Yazdır PDF

Ümit AtillaDaha önce bu köşede Montania Otel karşısındaki basketbol sahasından bir kaç kez bahsetmiştim.
Ne kadar bakımsız olduğundan ve ilgisizlikten dem vurmuştum. Neyseki birileri ilgilendi de tesis Mudanya'ya yakışır hale getirildi.

Etrafındaki teller yenilendi, çemberlerine tadilat yapıldı ve zemin çizgilerinin boyası yapıldı. Biraz geç de olsa nihayet bu güzelliği  gördük. Umarım bundan sonra da orası ve diğer spor tesisleri için de aynı özen gösterilir.


Bundan sonrası biraz da orada spor yapan gençlere kalıyor. Maalesef gençler de bu konuda biraz duyarsız. Tadilatın üzerinden 1 hafta geçmeden kapısının kırıldığını gördüm. Çemberlere asılma merakı bir süre sonra onların da kırılmasına hatta belki de yaralanmalara bile yol açabilir. Bir de tesisin etrafında herhangi bir çöp konteyneri olmadığından olsa gerek boş su petleri gelişi güzel bir şekilde tesisin içine atılıyor. Yakınlara bir yere konulacak bir çöp konteyneri sanırım işi çözecektir. Diğer konular için de belki bir kaç uyarı tabelası asmak işe yarayabilir. Amatör basketbol turnuvası da inşallah 2012 yazından itibaren organize edilmeye başlanır. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Mudanya'da bir süredir dikkatimi çeken bir başka konu da motosikletler. Özellikle yaz aylarında havaların da müsait olmasından dolayı motosiklet kullanımı yaygınlaşıyor. Fakat bakıyorum da bu araçları kullananlar genel emniyet kurallarından pek bi haberler. Kurallara göre bu araçların kasksız kullanılması yasak. Ama ben neredeyse kasklı kullanana hiç rastlamadım. Gece yarıları pat-pat gürültü çıkararak sokak aralarında yarışırcasına gezenleri mi anlatayım yoksa plaka bile takmadan dolaşanları mı. Benim bildiğim kadarıyla bunların hepsi kural ihlali ve ceza gerektiriyor. Heleki plakasız trafikte dolaşmalarına nasıl izin veriliyor aklım almıyor. Allah korusun bir kazaya karışsalar ve kaçsalar kim, nasıl tespit edecek. Özellikle Siemens arkasındaki plajların olduğu alanda dikkatimi çeken bir-kaç plakasız motosiklet var. Merak ediyorum; bunları trafik ekipleri görmüyorlar mı gerçekten. Yoksa küçük yer, sorun çıkmaz diye düşünülüp idare mi ediliyor.

Her yaz olduğu gibi bu yaz da kaldırım işgallerimiz devam ediyor. Esnaflarımız yaya kaldırımlarına dolap, raf ve benzeri şeyleri koymakta hiçbir tereddüt göstermiyor. Nasıl olsa Belediye'ye işgaliye ücreti ödüyorlar ya. Seç, beğen, al; Kaldırım Marketler Zinciri. Bu konudan rahatsız olmayan bir vatandaşımız var mı acaba. Yoksa yayalar da kaldırımların işgalinden  memnun mu? Anladığım kadarıyla Belediye de bu konuda arada kalmış durumda. Belki de Mudanya genelinde bir anket yaptırsa ve halkın fikrini sorsa çözüm konusunda daha somut bir adım atma şansına sahip olabilir, kim bilir?

Daha güzel, daha temiz, daha huzurlu Mudanya yazları yaşamak dileğiyle...

Ümit Atilla

18.8.2011

 

Son Güncelleme ( Cumartesi, 03 Eylül 2011 17:00 )  

Yorumlar  

 
0 #1 cemil 17-08-2011 11:30
Gören gözler olduğu kadar söyleyen diller ve yazan kalemler olduğunu görmek mutluluk verici Mudanya dökülüyor. Ümit Bey bisikletleri yazmamışsınız geceleri ışıksız ve ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER SESSİZCE VE HIZLA İNSANLARA YAKLAŞIP TEĞET GEÇENLER. Belediye duyun sesimizi Mudanyaya bisiklet yolu istiyoruz. Şehirciliği yapamıyorsanız bırakın gidin Olay Tvlerde konserlere sponsor olmakla bir dünya parayı harvurup harman savurmakla olmuyor bu işler Mudanyanın tam merkezinde şükrüçavuş çeşmesi aylardır suyu kesik üç kuruşluk abone parasını buskiye yatırmayın Mudanyalıyı caddelerde susuz bırakın ki osmanlı geleneği şehit çeşmelerini kurutun sonra ekranlarda göbekler attırın olumlu 5 ise olumsuz 25 yazın ümit bey yazın eksik gedik bırakmayın.
 
 
+2 #2 Ziyaretçi 18-08-2011 21:51
sokak lambalarına değinilmemiş.sahilde bulunanların bazıları hiç yanmıyor,demirh anenin sahil kısmında bulunan lambaların çoğu kırık.elbette bunları kıranlarda suç ama hiç olmazsa estetikten yoksun olmayan dayanıklı sokak lambaları satın alınsa daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.Mütareke karşısındaki yeni lambalar çok iyi olmuş mesela.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU