Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Dosteli Derneği'nden Muhteşem Performans, Muhteşem Konser

Mudanya Dosteli Derneği'nden Muhteşem Performans, Muhteşem Konser

E-posta Yazdır PDF

Dosteli nin halka uzanan yardımsever eli ve gönüllere uzanan Tasavvuf Musıkisi konserindeki semazanler Mudanyalıların büyük ilgisini çekiyorMudanya Dosteli Türk Tasavvuf Musıkisi Derneği iftar çadırına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Her akşam yaklaşık 900 kişinin lokma yediği iftar çadırı hayırseverlerden gönül rızasıyla aldığı destek ile resmi kuruluşların  ve yerel yönetimlerin kapasitesinin üstünde bir performans gösteriyor.

Mudanyalıların büyük desteğini alan ve dernek üyelerinin katkılarıyla 6 yıldır iftar veren geleneksel iftar çadırı önünde ramazan ayı boyunca her cumartesi akşamı saat 22.30'da Türk Tasavvuf Musıkisi konseri ve sema gösterisi yapılıyor. Semazenleri izleyiciler büyük bir dikkatle izliyor. Konser sırasında dernek üyeleri tarafından izleyicilere meyve suyu ikram ediliyor.

 

İzleyicilerden bir kısmıKonserin en büyük özelliği ise konseri dernek üyelerinin vermesi. Geçtiğimiz cumartesi akşamı saat 22.30 da başlayan konser mükemmel ses düzeni ile uhrevi bir havayı Mudanyalılara teneffüs ettirdi. Konsere Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya  Kadın Kolları Başkanı Hürriyet ASLIKARA ve Alevi Kültür Deneği Başkanı Recep ASLIKARA'da katıldılar.

 

Recep ASLIKARA "Eğer biz bir olursak beraber olursak bir şey ifade ederiz. Ayrılık gayrılıktan kim kazançlı çıkmışki. Birlik ve beraberliğin oluştuğu böyle bir ortamda bulunmaktan son derece mutluyuz" dedi.

 

 

Dernek Başkanı Osman Ergun Esrigün ve SemazenlerDernek Başkanı Osman Ergun Esrigün kendilerine destek veren, katkı sağlayan tüm yetkililere, özel kuruluşlara ve halka teşekkür ederek ramazan ayının son konserini 27 Ağustos 2011 akşamı saat 22.30 da Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi arkasındaki ikizçeşme sokakta vereceklerini belirterek vatandaşları konsere davet etti. 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 23 Ağustos 2011 11:24 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU