Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi 26 NCI AMİRALLER KUPASI YAT YARIŞLARI HEYECANI BAŞLADI

26 NCI AMİRALLER KUPASI YAT YARIŞLARI HEYECANI BAŞLADI

E-posta Yazdır PDF

Türkiye Yelken Federasyonu Yarış programında yer alan ve Mudanya Yelken Kulübü ile İstanbul Yelken Kulübünün işbirliği ile düzenlenen “Amiraller Kupası Yat Yarışları”nın bu yıl 26 ncısı İSTANBUL-ZEYTİNBAĞI, MUDANYA-BURSA etapları 9-11 Eylül 2011 tarihlerinde  yapılacak.


 Bu yıl sekizinci kez ev sahipliği yapılacak olan yarışlar İlk kez 2003 yılında Güzelyalı Yelken ve Deniz İzci Merkezinin organize etmesi ile başlamış ve kesintisiz olarak sponsorler yardımı ile günümüze kadar devam edegeldi.


Bursa etabının ana sponsoru bu yıl Büyükşehir Belediyesi oldu.
9-10-11 Eylül 2011 tarihlerindede yapılacak olan yarışlar ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden Mudanya Yelken kulübü Başkanı Taner Tümerdirim,  İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Seyhun Binzet , Başhakem Ahmet Atacan ve Büyükşehir Belediyespor Başkan vekili İlhan Satuk yarışın ne şekilde gerçekleşeceği ve alınması gereken tedbirler hakkında başkana bilgi verdiler.


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE: Bursa’nın bir deniz kenti olduğunu her fırsatta vurgulamaya ve büyük organizasyonlara imza atmaya devam edeceklerini, her yıl hedef büyüteceklerini, Yelken, Kano, Sualtı, Su kayağı, Yüzme gibi su sporlarına önem verdiklerini vurguladı.

Büyükşehir Belediyespor bünyesinde bu yıl ilk kez yelken çalışmalarını başlattıklarını, Mudanya Yelken kulübü ile işbirliği halinde yaz spor okulunu açarak  35 çocuğu denizle buluşturduklarını, bu sayıları asla yeterli bulmadıklarını ve arttıracaklarını, Körfezde her geçen gün daha fazla yelkenli tekne olması gerektiğini,  Bursa’nın denizle buluşması için ellerinden geleni yapacaklarını ve her türlü tedbiri alacaklarını anlattı.


Türkiyenin en büyük kulüplerinden biri olan ve uluslar arası yarışlarda Türkiyeyi temsil ederek çeşitli branşlarda başarılara imza atan İstanbul Yelken kulübü  başkanı Seyhun BİNZET ise “Böylesine heyecanlı bir başkana sahip olduğu  için Bursa çok şanslı, kısa sürede önemli bir mesafe katedilmiş” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediyesinin ana sponsorluğu üstlenirken, Mudanya Belediye başkanı Hasan AKTÜRK, 11 Eylül Pazar günü saat 10.00 da Mudanya Mütareke binası önünden İstanbul dönüşü ile ilgili start programı ile ilgili hazırlıkların yapıldığını belirtti. Zeytinbağı Belediye başkanı Ali TURAN ise  yarışların organizasyonunda ev sahibi olarak marina hizmetlerinin verileceğini, Amiraller Kupası Yat yarışlarının her yıl ölü sezona girildiğinde beldeye hareket getirdiğini ifade etti.
Yarış süresince Zeytinbağı barınağında konaklayacak olan tekneler İstanbul dan 9 Eylül 2011 Cuma akşamı saat 19.00 da start alacaklar.


Ödül töreni bu yıl Zeytinbağında 10 Eylül 2011 Cumartesi günü saat 17.00 de yeni yapılan iskele meydanında verilecek bir kokteyl  ve devamında bir konser ile  yapılacak.
Bu yıl yarışlara 50 tekne,  650 yarışçı ve yöneticinin katılması bekleniyor.
Yarışlarla ilgili birinci etapla ilgili idari işlemlerin tamamlandığı, konaklama, seyir güvenliği, ilkyardım, yarış ofisi gibi hizmetlerin organizasyonunun yine Mudanya Yelken Kulübü tarafından koordine edilmesi kararlaştırıldı.

 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU