Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Saim Sakin'den UEDAŞ Eleştirisi 'Çileden Çıkmak Üzereyiz'

Saim Sakin'den UEDAŞ Eleştirisi 'Çileden Çıkmak Üzereyiz'

E-posta Yazdır PDF

SP İlçe Başkanı Saim SakinSaadet Partisi (SP) Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin yaptığı yazılı basın açıklamasıyla elektrik dağıtım şirketlerinin tüketiciden haksız kazanç elde ettiklerini ve bunun hiç bir mantıkla açıklanamayacağını iddia ederk "Halkımız yapılan haksız kesintilerle çileden çıkmak üzeredir" dedi.

Sakin yazılı basın açıklamasında;

"Bilindiği gibi Kamu İktisadi Teşekkülleri yani KİT'ler Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan müesseselerdir.

Bu tür işletmeler kâr amacından ziyade halka hizmet ve piyasada fiat istikrarı sağlamak maksadıyla hayata geçirilmiş kurumlardır. Ancak KİT'ler zamanla hem teknolojiye göre kendilerini yenilememeleri hemde siyasilerin işe adam değil, adama iş zihniyetiyle zarar eder hale getirilmişlerdir. Borca esir edilerek, faiz belası sebebiyle zararları devlet tarafından karşılanan asalaklar haline getirilmiştir.

Islah edilmeyerek, devletin sırtında birer kanbur olarak gösterilen bu kurumlar özelleştirme bahanesiyle yok pahasına satılarak birilerine adeta peşkeş çekilmektedirler.

Özelleştirilen kurumlar kapitalist sistemdeki serbest ekonomi uygulaması ve devlet denetimindeki yetersizlik sebebiyle halkımızın sırtından haksız kazançlar elde eder hale gelmişlerdir.

Bütün bu olanlar yetmiyormuş gibi zulüm her taraftan olanca gücüyle devam etmektedir. Bunlardan biriside elektrik dağıtım şirketi özelleştirme rantı sebebiyle olsa gerek sık sık isim değiştiren ve son olarak UEDAŞ tarafından yapılan kesintilerdir.

Ülkemizde kaçak elektrik kullananlarla bir türlü baş edemeyerek bunun bedelini ödeyen vatandaşlara fatura edildiği aşikâr dır. İlçemizde son zamanlarda yapılan abone elektrik kesintileri uygulamaları halkımızı çileden çıkartmaktadır. Açık Kapatma beledi altındaki düşük elektrik borcu için bile kesinti yapılması hangi maksat ve mantıkla izah edilebilir.

Bizler Mili Görüşün temsilcisi Saadet Partililer olarak;

Ülkemizde dünyanın en pahalı enerjisinin pazarlanmasına rağmen haksız ve adaletsiz yapılan elektrik kesintileriyle halkımızın mağdur edilmemesi hususunda ilgililerin daha duyarlı haraket etmesini beklemekteyiz.

05-09-2011

Saim Sakin

Saadet Partisi İlçe Başkanı " dedi.

 

Son Güncelleme ( Salı, 06 Eylül 2011 23:12 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 09-09-2011 17:13
amaç 18 liralık açma kapama parasını almak !! haram zıkkım olsun. tek bir faturanın son ödeme tarihi geçince bile hemen kesinti işlemi uyguluyorlar. somali, israil, iran, libya ile uğraşılıyor ama vatandaşın cebinden çalınan paralara kimsenin ses çıkardığı yok
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU