Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Bursaray Uludağ Üniversitesi Seferleri 19 Eylül'de Başlıyor

Bursaray Uludağ Üniversitesi Seferleri 19 Eylül'de Başlıyor

E-posta Yazdır PDF

Bursaray Uludağ Üniversitesi Seferleri BaşlıyorBursaray’ı Uludağ Üniversitesi’ne ulaştıracak hattın son bölümü tamamlandı. Yeni eğitim öğretim döneminde öğrenciler üniversiteye raylı sistemle ulaşabilecekler.

19 Eylül’den önce seferler başlayacak

Hattın ilk deneme seferini kendi kullandığı trende, Rektör Prof. Dr. Dilek ile birlikte yapan Başkan Altepe, artık Uludağ Üniversitesi’ne gidecek herkesin raylı sistemi kullanabileceğini belirtti. Üniversitede yeni öğretim döneminin 19 Eylül’de başlayacağını hatırlatan Başkan Altepe, “Yeni dönem öncesi kalan rötuşları da tamamlayıp hattı kullanıma açacağız. Bundan sonra öğrenciler, çalışanlar, Tıp Fakültesi’ne gelenler yani Uludağ Üniversitesi’nde işi olan herkes kampüse Bursaray ile ulaşabilecek” diye konuştu.

Yolcu taşıma kapasitesi 200 bine ulaşacak


Şehir içindeki Bursaray hatlarından günlük 160 bin kişinin faydalandığını kaydeden Başkan Altepe, üniversite hattının da sisteme dahil olmasıyla bu sayının 200 bine ulaşacağını kaydetti. Başkan Altepe, “Mudanya Yolu’ndaki Emek Hattı’nın tamamlanmasıyla yolcu kapasitesi 240 bini geçecek. Bursa’nın kuzey, güney ve batısı raylı sistem hatlarıyla birbirine bağlandı. Kestel etabında da inşaat başladı. Hızla tamamlandıktan sonra kentin doğusu da bu hatta dahil olacak. Böylece şehrin dört bir köşesine raylı sistemle ulaşım sağlanabilecek” diye konuştu.
Başkan Altepe, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dilek ve tüm üniversite çalışanlarına hattın inşaatı sırasında sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Üniversite şehirle kucaklaşıyor


Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de raylı sistem hattının kampüse ulaşmasıyla birlikte üniversitesinin şehirle kucaklaşmış olacağının altını çizdi. Hattın yeni öğretim dönemi öncesinde hizmete sunulacak olmasının öğrenciler, çalışanlar, hasta ve yakınları ile üniversite gelen herkes için büyük bir hizmet olduğunu belirten Prof. Dr. Dilek, “Raylı sistem kampüs güvenliği açısından da bize kolaylık sağlayacak. Ayrıca kampüse günde 5 binden fazla araç girişi oluyor raylı sistemle birlikte bu sayıda da önemli bir düşüş bekliyoruz. Başkan Altepe’ye ve büyükşehir çalışanlarına bu büyük hizmet için üniversite camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile inşaatı üstlenen müteahhit firma yetkililerinin de katıldığı inceleme gezisinin ardından Başkan Altepe, Rektör Prof. Dr. Dilek’i makamında ziyaret etti. 

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 08 Eylül 2011 15:24 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU