Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya’nın kurtuluşu etkinlikler ile kutlandı.

Mudanya’nın kurtuluşu etkinlikler ile kutlandı.

E-posta Yazdır PDF

Şehit Şükrü Çavuş Anıtı Saygı DuruşuMudanya’nın 12 Eylül 1922 yılında düşman işgalinden kurtuluşunun 89.uncu yıldönümü yapılan görkemli törenlerle kutlandı.

 

Mudanya İskele Meydanı Atatürk Anıtında yapılan çelenk sunma töreni ile başlayan etkinlik, Mudanya savunmasının simgesi Şehit Şükrü Çavuş’un İstiklal Madalyasının Şehit Şükrü Çavuş Anıtına sunumu ile devam etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bursa Milletvekili İsmet Su, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya Garnizon Komutanı Binbaşı Oğuz Savaş, Mudanya Belediyesi Meclis Üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda Mudanyalının katıldığı kurtuluş günü etkinliklerinde konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya’nın Türk tarihi açısından önemini aktardı. “Şükrü Çavuşların emaneti, Güney Marmara’nın incisi Mudanya’ya dönüp baktığımızda, tarihi, denizi ve yeşiliyle o günlerde verilen mücadeleye değdiğini hep birlikte göreceğiz” diye konuşan Aktürk, Mudanya’nın kurtuluş sürecini katılımcılara özetledi. İlköğretim öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından, folklor, mehter takımı ve kılıç kalkan ekiplerinin gösterileri ile süren etkinlik resmi geçit töreni ile sona erdi.

Editörün Notu:   Mudanya.gen.tr ve Radyo POYRAZ olarak Halit Paşa'yı (Nağm-ı Diğer Deli Halit) rahmet ve minnetle anıyoruz.
 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 12 Eylül 2011 20:49 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU