Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi CHP Mudanya İlçe Örgütü'nden YEREL ELEŞTİRİ

CHP Mudanya İlçe Örgütü'nden YEREL ELEŞTİRİ

E-posta Yazdır PDF

Basın Açıklamasını Yapan CHP İlçe ÖrgütüCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Erhan Özekin ilçe merkezinde partilileriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında yerel yönetimi eleştirdi, Mudanya'da tespit ettikleri aksaklıkları dile getirdi, Olay TV'de Mudanya Belediyesi sponsorluğunda yayınlanan program hakkında sorular yöneltti.

Yapılan basın açıklaması içeriği itibarı ile CHP Mudanya İlçe Örgütü yerel seçim çalışmaları başlangıcını verdi dedirtecek nitelikte ayrıntılara sahip. Basın mensuplarının belediye başkanının maaşı ile ilgili (9 bin TL) duyumlarında sorulduğu basın açıklamasının ses kaydını sonuna kadar dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Yarım kalan Belediye Meclisinin değerlendirmesinide yapan CHP İlçe Başkanı Erhan Özekin çarpıcı eleştirilerde bulundu.

CHP Mudanya İlçe Başkanı Erhan Özekin'in basın açıklamasını dinlemek için çal düğmesini tıklayın.
 

Basın Açıklamasının 'Deşifresi' Aşağı'da dır.

"CUMHURİYET HALK PARTİSİ  BASIN TOPLANTISI  13.09.2011

1-Mudanya Belediyesinin sponsorluğunda Olay TV de yayınlanan Erhan ERŞEN ile Ramazan keyfi programı Mudanya’nın tanıtımında ne derece etkili olmuştur. Bu programın maliyeti nedir? Mütareke Meydanında yapılan yayında Mütarekeden ve İsmet İNÖNÜ’den söz edilmemesinin gerekçesini anlamış değiliz.Bu konuda bir açıklama bekliyoruz. 

2-Kaldırımların işyeri sahiplerince sahiplenilmesinden sonra sokak işgalleri başladı.İsmet İNÖNÜ bulvarı yürünemez halde. Mudanya halkı ne yapacağını şaşırmış durumda. BŞB’nin projeleriyle Mudanya halkının gözünü boyamaya çalışıyorlar,ama Mudanya halkı her şeyi görüyor ve değerlendiriyor. Mudanya Belediyesinin hizmetlerinden Güzelyalı halkı da dahil kimse memnun değil.Herkes aynı sıkıntılardan söz ediyor. Kısacası Mudanya da ipin ucu iyice kaçtı. Boşa giden bir 2,5 yıl. Seçim zamanı verilen parlak vaatler nerede? Sadece kağıtlar üzerinde kaldı. 

3-Şehir içi trafik ve otopark sorunu.Caddeler otoparka dönüştü. Çift taraflı yapılan otoparklar İpar caddesi ve Mustafa Kemal Paşa  caddesinde  şehir içi trafiğini kilitliyor. Nerede kaldı  BŞB’nin deyimiyle çevre yolu veya alternatif yol.Bir türlü açılamadı. Nerede   Belediye Başkanı,Nerede AKP’li Meclis üyeleri,Nerede AKP İlçe Başkanı görmüyorlar mı bu kargaşayı? Belediye yönetiminin bu   rahatlığını, umursamazlığını anlamış değiliz  ?  Yoksa hepsi birden tatile mi çıktılar. 

4- Arnavutköy yat limanında kayalar poyrazdan dağılmasın diye atılan beton nasıl seyir terasına dönüştü ? Çevre tel örgü ile kapatıldı? Acaba kimler burada güneşlenip güneşin batışını seyrediyor. Ama şunu unutuyorlar.Kıyı kenar kanununun 6. maddesine göre kıyıların ,limanların  halka açık olduğunu. Suç işliyorlar. Buradan yetkili mercilere suç duyurusunda bulunuyoruz. İhbar kabul edip işlem başlatmalarını bekliyoruz. 

5- Güzelyalıda kurulan Perşembe Pazarı mevcut yerinde devam edecekse, Siteler Mahallesi  ile Yalı Mahallesi arasındaki geçiş daha emniyetli hale getirilmeli,üst geçide işlerlik kazandırılmalı,insanların ana caddeden geçişlerine engel olunmalı diyoruz.Oluşacak kazalardan sorumlu olacak olan Belediye yönetimini son kez uyarıyoruz. 

6-Mudanya Belediyesince düzenlemesi yapılan Tekke_i Atik Camii meydanı düzenlemesi hangi firmaya ne bedelle yaptırılıyor.Düzenleme bittiğinde açıklama bekliyoruz.

7- Mudanya adeta bir kaçak yapı cenneti durumunda şahısların dışında resmi kurumlarda bu başı boşluktan ,bayram tatilinden faydalanarak ek binalarını ortaya çıkardılar. Ama şunu unutuyorlar,bu yapılar Mudanya’nın tarihi dokusunu ve doğal güzelliğini zedeliyor.Sosyal tesisin yanına yapılan ek bina oraya yakıştı mı,Sayın Başkan,içinize sindi mi? Değerli AKP’li Belediye Meclis üyeleri sizlerde bu durumdan memnunmusunuz?  Bizler CHP olarak içimize sindiremediğimiz için söylüyoruz . BŞB’nin bu yönetim anlayışınıda esefle kınıyorum. Tarihi yapılarda bu kadar hassas olan Sayın Recep ALTEPE’ ninde   ne diyeceğini merak ediyoruz?

Açıkçası Mudanya bakımsız ve ilgisiz durumda,bir sürü olumsuzluk var.Görüntü ve gürültü kirliliğinin yanında düzensizlik ve karmaşada had safhada.Her yer işgal altında. Seyyar satıcılar sokak aralarında,köşe başlarında,kaldırımlarda,kordonda her şey açıkca görülüyor. Ama bu durumları görmeyenlerde var. Denetlemeyenlerde var.  Soruyoruz tüm bu durumlara kim neden izin veriyor. Seçim dönemi verilen sözlerden dolayımı? Gözlerini kapadılar hiçbir şeyi görmüyorlar. Bu ilgisizliğin  , başıboşluğun sebebi ne ? Mudanya halkı,insanı bize göre çok değerli  böyle bir yönetimi hak etmiyor.Hedeflerinin Turizm olduğunu söyleyen yöneticilerimiz bu düşünce ile mi Mudanya’yı Turizm kenti yapacaklar.   Marmaranın incisi Mudanya’mızın güzelliği sadece şarkılarda kalmak üzere.

 CHP olarak diyoruzki; Tüm bu yanlışlıklar düzeltilmediği sürece bu  işlerin takipçisi olacağız ve CHP olarak Mudanya’ya sahip çıkacağız.   Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi’’Vatanını en çok seven görevini en iyi şekilde yapandır’’Sayın Başkan,Değerli AKP’li Meclis üyeleri,Sayın AKP İlçe Başkanı sizlerin vatana olan sevginiz  Mudanya’ya yapamadığınız hizmetlerle ortada. Boşa giden 2,5 yılın  değerlendirmesini Mudanya halkının takdirlerine sunuyoruz. 

Erhan ÖZEKİN
Mudanya CHP İlçe Başkanı"


 

 

Son Güncelleme ( Salı, 13 Eylül 2011 12:39 )  

Yorumlar  

 
+27 #1 Ziyaretçi 13-09-2011 17:56
özellikle hafta sonları sahilin nerdeyse her köşesini çekirdek kabukları kaplıyor. görüntü o okadar çirkinki mudanya ya hiç yakışmıyor.acaba yerel yönetimlerin bu gibi konularda bir yaptırımı olamaz mı?
diğer konulara gelirsek mütareke meydanı tamamen otopark
işlevi görüyor.burası yanılmıyosam gerçek bir meydana kavuşacaktı projelerde resmi bile vardı.bu proje uygulanmayacak mı?
zeytin hali güzel olmuş.belediyemize teşekkürler.fakat eksikleri var.örneğin çevresindeki binalar yıkık dökük tuğlalı filan...buralarında birşekilde restore edilmesi yada çevreye uygun hale getirlmesi gerekiyor..
 
 
-28 #2 Ziyaretçi 13-09-2011 22:50
erhan hoca herseyin yasasını verip iş maasa gelınce bilmiyorum diyor onuda biz soyleyelim ogrensın madde 39 fıkra d katsayı carpı 100000 soylediği madde 49 dan 10 madde once basit siyaset yapıp bilmiyoruz devlet sıırrı demesi ona yakısmıyor.
 
 
-29 #3 Ziyaretçi 13-09-2011 22:52
olay tv programını izlemediği de bellı.Ayrıca mecliste barıs festivali yapılsın diye onerge verildi gene söyleyelim bu sene 3. yapılıyor .Herhalde katılmadıkları için bilmiyorlar
 
 
+18 #4 Ziyaretçi 15-09-2011 22:55
ben bir sade vatandaş olarak çok şeyden rahatsızım örneğin 1.sahiller leş gibi sinekten oturulmuyor! hani sahil projesi ? 2.o kadar asfalt döküldü paralar savruldu haniiiiii? düzgün bir cadde varmı? tepedevrentden itibaren başlıyor rezalet! 3.yıldıztepe projesi nerede? 4.cocukparklarına uygun görülen muhtarlık kulübeleri, sizce oraya yakışıyormu ? resmen cocuklarımızın oyun alanlarını gasp ettiler!!! 5.dolgualanındaki pazarcılardan her pazarın kurulduğu zaman WC için 2 şer lira toplanıyor, 250 kişiden , 8 pazar günü için 4000 lira toplanıyor, bu kadar açgözlülüğün ne gereği var? bir dahaki belediye seçiminin çabuk gelmesi umuduyla hoşçakalın mudanyalıllar
 
 
-3 #5 Ziyaretçi 20-09-2011 18:18
sayın Özekin'in dedikleri ve tespitleri doğru..ama mudanyaya müstehak ve unutmasın CHP mudanyanın AKP'ye ve maalesef Hasan AKtürk''e teslim edilmesinde kendi payları daha büyük..koltuk uğruna Emir Ali Usta'nın meclis üyesi olmayı içine sindiren Erhan Hoca hiç konuşmasın..AKP den daha büyük suç sizde...ve il başkanınızda..yani gülüyorum bu şikayetlere :).
 
 
+9 #6 Ziyaretçi 28-09-2011 15:25
chp hizip apmayıp nasıl iktidar olurum onu düşünsün.20 yıldır mudanyayı kimlere teslim ettiniz.bırakın artık hikeye anlatmayı.icraat yapın.adam gibi başkan bulun.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU