Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Sevis Şöförlerine Eğitim Verildi.

Sevis Şöförlerine Eğitim Verildi.

E-posta Yazdır PDF

Servis Şöförlerine Eğitim VerildiMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Ağustos ayında gönderilen tebligata göre Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mudanya ilçe emniyet müdürlüğü trafik şube müdürlüğü ortaklaşa olarak düzenledikleri Taşımalı Eğitim ile ilgili servis şoförlerine trafik güvenliği eğitimi Mudanya Hatice İsmail Hakkı Kayan İlköğretim Okulu'nda verildi.

2010- 2011 eğitim öğretim döneminin başlamasına az bir zaman kala eğitimciler özellikle servis şoförlerini en iyi şekilde eğitim bilgilendiriyorlar.  Seminerler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürü Dr. İrfan Bülbül, Mudanya ilçe emniyet müdürlüğü trafik tescil bürosundan Kubilay Tezcan tarafından verildi. Eğitim şube müdürü Bülbül açıklamasında,” İlçe de taşımalı eğitim kapsamında taşımacılık yapan şoförlerimize 2 gün sürecek ve 10 saati kapsayan bir eğitim ve seminer veriyoruz.

Mudanya ilçemizde taşımacılık servisi yapan 42 şoför arkadaşımız bulunmaktadır. Her yıl bu tür seminerlerimizi tekrarlıyoruz. Taşımacılık çok özel bir iş, çocukların sağlıklı bir şekilde evlerinden alınıp okullarına götürülmesi ve okul çıkışlarında yine evlerine bırakılması gibi önemli bir işlevi bulunan taşımacılık işi çok dikkat ve özveri isteyen bir iş.  Sıfır kaza ve sıfır hatayla bu işlevin yapılabilmesi için seminerlere katılan arkadaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Hassasiyetleri ile farkındalıklarını en üst düzeyde tutabilmek için kendilerini bilgilendiriyoruz.

 Taşıma olayından dolayı çocuklarımızın hiçbir şekilde zarar görmemesi ve sağlıklı olarak eğitim almalarını sağlamak ve ailelerinden sağ teslim alıp yine aynı şekilde sağlıklı bir şekilde çocuklarını teslim etmek en büyük hedefimiz bu. Kontrollerini yola çıkmadan önce sıkı sıkıya yapmalarını ve trafiğe çıkarken hiçbir eksikliklerinin olmamasına özellikle dikkat etmeleri aşırı süratli araç kullanmamalarını, emniyet kemerlerini kullanmaları, araçlar durmadan öğrencileri araçtan indirmemeleri ve diğer trafik konuları üzerinde eğitimlerimizi verdik” dediler.


      Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 15 Eylül 2011 16:52 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 15-09-2011 17:11
EĞİTİM ŞART BİRAZDA MUDANYA MİNÜBÜS ŞÖFÖRLERİNİ EĞİTSENİZ ÇOK MAKBULE GEÇECEK ( NEZAKET,GÖRGÜ KURALI ,VEDE EN ÖNEMLİSİ ARAÇ KULLANMAK KONUSUNDA EN AZINDAN TAŞIDIKLARININ BİRER İNSAN OLDUKLARINI HATIRLATMALI )
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU