Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Gençlik Değişim’de Mudanya Buluşması

Gençlik Değişim’de Mudanya Buluşması

E-posta Yazdır PDF

Yozgatlı Öğrenciler Mudanya İsmet İnönü Heykeli ÖnündeSpor Genel Müdürlüğü Uluslararası Organizasyonlar Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği, “Gençlik Merkezleri Arası Değişim Programı” kapsamında Yozgat’tan gelen 3 öğretmen ve 16 öğrenciden oluşan misafir heyet, Mudanya Belediyesi tarafından, Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde ağırlandı.

Spor Genel Müdürlüğü Uluslararası Organizasyonlar Dairesi Başkanlığı’nın 2006 yılında başlattığı, “Gençlik Merkezleri Arası Değişim Programı” kapsamında bu yıl, Bursa Valiliği Gençlik Merkezi ile Yozgat Valiliği Gençlik Merkezi değişim programını gerçekleştirdi. Yozgat’tan gelen 3 öğretmen ve 16 öğrenciden oluşan heyet Bursa’nın tarihi, kültürel ve turistik merkezlerini gezdi.

Türkiye genelinde uygulanan programın, farklı kültürdeki gençlerin kaynaşması, birbirlerini yakından tanıması, yörelerinin tanıtımı ve kültür alışverişi amacıyla organize edildiğini söyleyen Mudanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülşen Dağlı, gençlerle sohbet etti.

02–06 Mayıs tarihleri arasında Yozgat ilinde gerçekleşen değişimin ikinci buluşması, 18–22 Eylül tarihleri arasında Bursa’da yapıldı. Değişim programı kapsamında Mudanya Mütareke Evi’ni ziyaret eden ve Mudanya’yı gezen gençler, Mudanya’ya hayran kaldıklarını ve ilk fırsatta tekrar geleceklerini dile getirdiler. Bursa Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yıldırım Yunus Emre Gençlik Merkezi temsilcisi Ekrem Ceylan, “Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e bize her yıl gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

Son Güncelleme ( Cuma, 23 Eylül 2011 07:48 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU