Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Siteler Mahallesi Okula Kavuşmak İstiyor.

Mudanya Siteler Mahallesi Okula Kavuşmak İstiyor.

E-posta Yazdır PDF

Halk siteler mahallesine Okul İSTİYORMudanya Siteler Mahallesi yapımı için beklediği ilk ve orta öğretim okulları için bir kez daha hayırsever vatandaşlardan destek istedi.

Muhtarlık binası önünde mahalle muhtarı Şakir Çelebioğlu ile birlikte toplanan mahalle sakinleri okul isteklerini yinelediler. Siteler mahallesinde yaklaşık 7500 kişinin yaşadığının altını çizen muhtar Çelebioğlu, “Siteler mahallesinde yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitim durumları yetkililer tarafından önemsenmemiştir” dedi. 800 ilk ve orta öğretim öğrencisinin Mudanya ve Güzelyalı’da bulunan okullara gittiğini vurgulayan Çelebioğlu, “Öğrenci ve sakinlerin bu okullara gidebilmeleri için Bursa asfaltını geçmek zorunda kalmaktadırlar. İlk ve orta öğretimde okuyan öğrenciler Mudanya Belediyesince tahsis edilen araçla taşınmaktadır. Ancak öğrencilerin tamamı bu servislerden yararlanamamaktadır” dedi.

MAHALLELİ GİDİYOR

Muhtar Şakir ÇelebioğluOkul yapımı için hayırsever bir vatandaşın altı dönüm yer bağışladığını ifade eden Çelebioğlu, “Bağışlanan bu yerin bilgisi Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile paylaşılmıştır. Mahalle sakinleri okul bulunmadığından her yıl Bursa merkez ve okulların bulunduğu yakın yerlere nakillerini almaktadır” dedi.

BİZ SESİMİZİ DUYURAMADIK?

Mahallede bugüne kadar okul yapılmayışının nedenini mahalle halkı olarak istek ve taleplerini hayırsever vatandaşlara duyuramamak olduğunu ifade eden Çelebioğlu, “Mahalle olarak sesimizi hayırsever vatandaşlarımıza duyursaydık belki bugün okulumuz yapılmış olacaktı. Buradan hayırsever vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Okul sorunumuza kulak verin. Yapılacak okulu isimlerinizle yaşatmanızı istiyoruz” diyerek hayırseverlerin desteklerini beklediklerini söyledi.
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA/

 

Son Güncelleme ( Cuma, 23 Eylül 2011 17:26 )  

Yorumlar  

 
+6 #1 Ziyaretçi 24-09-2011 10:59
okul yapımı için hayırsever arayan yetkili ve etkili kişilere sormak lazım o bölgeye havuz yapana kadar okul yapamazmıydınız .hal bölgesine gömdüğünüz milyonları oraya aktaramazmıydın ız .üç beş kişinin yüzmesi o bölgede öğrenimgörecek yaklaşık 1000 öğrencinin geleceğinden daha mı önemliydi yoksa okul işlerinde rant yokmu siz daha iyisini bilirsiniz HAYIRLI TIRAŞLAR
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU