Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Atatürkçü Düşünce Derneği'nden Kurşun Gibi Basın Açıklaması

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden Kurşun Gibi Basın Açıklaması

E-posta Yazdır PDF

ADD Mudanya Şube Başkanı Sebahattin ATAMERAtatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mudanya Şube Başkanı Sebahattin ATAMER bu gün saat 14.15'te Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaparak Milli Eğitim Bakanlığının, iktidarın uygulamalarını ağır bir dille eleştirerek Atatürk'ün unutturulmaya çalışıldığını, kanun hükmünde kararnamalerle Milli Eğitim yapısının konusunda eğitimli öğretmenler yerine imamlara bırakılarak ABD'nin dikte ettiği ılımlı islâm modelinin alıştıra alıştıra Türkiye'de uygulamaya koyulduğunu iddia etti.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in geçmişte yaptığı sunumlarına ve görüşlerine değinen Sebahattin ATAMER çarpıcı iddialarda bulundu.

Sebahattin ATAMER'in Açıklamasını dinlemek için tıklayın.

 

ADD BASIN AÇIKLAMASI

FAŞİST UYGULAMALARLA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü
KALBİMİZDEN SİLEMEYECEKSİNİZ!!!!!


Saygıdeğer Mudanyalılar, sevgili basın emekçileri!!


Hepiniz inde ulusal basından takip  ettiği gibi,demokratik ülkelerde uygulamasını göremeyeceğiniz,parlamento “bay pas” edilerek “kanun hükmünde kararnamelerle” ülkemizde “ılımlı İslam “projesi “BOP” “EŞ BAŞKANI” SAYIN başbakan ve şürekası  tarafından alıştıra alıştıra uygulamaya sokulmaktadır. 

Yakından takip ettiğimiz kadarıyla Milli Eğitim Bakanlığına getirilen Sayın Ömer Dinçer,”Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevleri arasında yer alan Atatürk ilke ve devrimlerine, Atatürk milliyetçiliğine, laik ve sosyal hukuk devletine bağlı vatandaş yetiştirme görevini” kaldırmış. TED koleji  gibi çeşitli okullara açılış günü dağıtılan propaganda kağıtlarında, burada bakan makamında oturuyor ,iki yanındaki resimlerde, cumhurbaşkanı sayın Gül,diğer yanında sayın başbakan tam orta ise büyük boyda bir çerçeve var ama içi boş. Sizce kim olabilir? Tabii ki Mustafa Kemal Atatürk.

Bakanlıkta 32 olan hizmet birimleri  12 ye indirilirken NEDENSE “Din Öğretim Genel Müdürlüğüne “dokunulmamıştır. Hatta bu genel müdürlüğün yetkileri artırılmış, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kararnamelerle bütün Milli Eğitim Bakanlığındaki eğitim yöneticileri “sözleşmeli personel” yapılmıştır. Ayni kararnamelerle “çocukların Kuran Kurslarına gitme yaş sınırı kaldırılmıştır.

ADD Mudanya Şube Başkanı Sebahattin ATAMER ve vatandaşlar Atatürk Anıtı Önünde

”YÖK başkanı seneye üniversitelere girişte” liseler arasındaki kat sayının kaldırılacağını söylemiştir”.Gazeteci yazar sayın Merdan Yanardağ “1.Cumhuriyetin Sonbaharı”adlı kitabında şunları yazar sizlerle paylaşmak isterim; AKP nin birinci iktidar döneminde 4,5 yıl Başbakanlık Müsteşarlığı yapan,ikinci iktidar döneminde Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine getirilen kişi 19-21Mayıs 1995 tarihleri arasında yapılan bir “sempozyumda” sunduğu “21. yüzyıla girerken Dünya ve Türkiye gündeminde İslam” başlıklı o çok tartışılan ana tezinde “küreselleşmenin yerel kültürleri öne çıkardığını, Türkiye’ de  de yerel kültürün İslam olduğunu ileri sürerek “küreselleşmenin desteklenmesi gerektiğini savunuyor.

Durum böyle olunca, Cumhuriyet yerini İslami ilkelere dayalı yeni bir düzene terk etmek zorunda. Bir yerel kültür olarak İslamın hangi yorumunu yada mezhebini kastettiği bir yana böylesine açık ve yüz kızartıcı bir işbirlikçilik teorisi bu topraklarda görülmüş bir şey degil.”der. “profesörlük tezinin çalıntı ”intihal” olduğu kanıtlanınca akademik unvanı geri alınan bu kişi kimdir? Bu yaptığı eylem ve söylemlerle yeni yetişecek neslin en tepesine getirilen yani Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer” dir..

Saygıdeğer katılımcılar!!

Günümüz Türk iyesinde Kemalist olmak Atatürkçü olmak demek,  Mustafa Kemalin aydınlık yolunu savunmak demektir. Yani, çağdaş olmak,bağımsız bir Türkiye’den yana olmak demektir. Laik devleti savunmak demektir.”Hurafelerin” yerine “akıl ve bilimi koymak “demektir, yaşamda “eşitlik” talep etmek demektir.

Ekonomik yaşamda, refahın paylaşılmasında” adil “olmak demektir.Ben yerine biz demek ,toplum çıkarlarını bireysel menfaatlerin üstünde görmek demektir.

”Ümmet” yerine “ulus” “kul” yerine “yurttaş” demektir.Her türlü soyguna,vurguna karşı olmak,şeriat özlemcilerine,kadını “cinsel” obje “gören zihniyete  karşı olmak demektir. Yani” Türkiye Cumhuriyetine “ “bağımsız”, ”demokratik”, ”laik ve sosyal hukuk devletine” sahip çıkmak demektir.

Saygıdeğer Mudanyalılar!!!!

Bu okuduklarımın hangisi bugünkü iktidarın gündeminde var? Hiçbir yok . Ne var o zaman hep beraber bakalım:

“Çıraklık dönemi” dediler “üniversiteleri susturdular.

”Kalfalık dönemi” dediler Bağımsız yargıyı ele geçirdiler”

Ustalık Dönemi” nedir diye merak ettik… ABD ve AB güdümünde yürütülen siyaset” asker düşmanlığı””rejim düşmanlığı” olarak hayata geçirdiler.

”Hani ülkemizde iyi şeyler olacak bekleyin” dediler ya, hani merakla bekleyenler ve oyları ile destekleyenler vardı ya.

Evet beyler! Görün eserinizi.”Yetmez ama evet” çiler şimdilerde bilmem ki utanıyor musunuz? Her gün bir şehit cenazesi geliyor, siz Afrika turlarındasınız,”Terör örgütü liderini” muhatap alıp müzakere ediyorsunuz” şehit cenazelerine” nispet eder gibi, Terörist başı” na gösterdiğiniz.

Hoş görü ve sempatiyi kendi generallerimizden esirgiyorsunuz, Habur da seyyar mahkeme kurup teröristleri dört dakikada serbest bırakıyorsunuz, terörle  canı pahasına mücadele eden,  subay astsubay, uzman çavuşların hapse atılmasını gayet doğal bir olay gibi karşılıyorsunuz, içinde bir tek “TÜRK BAYRAĞI””Atatürk resmi  olmayan, kaçak kuran kurslarında, ehliyetsiz şarlatanların elinde on binlerce çocuğumuzun beyinlerinin zehirlenmesine göz yumuyorsunuz,

”ileri Demokrasi “dediniz, Bilim adamlarını, Gazetecileri ,Aydınları, Siyasetçileri hapse attınız. Basılmamış kitabı “bombaya, nükleer enerjiyi “ mutfak tüpüne” benzettiniz, ayrılıkçılar “demokratik Özerklik “ilan ettiler sesiniz çıkarmadınız, ”parasız eğitim isteyen” gençleri on iki yıl ceza talebiyle yargılanmasını, yandaşlarınız devletten trilyonlarca ihale alırken günlük geçimlerini çöp konteynerlerden temin etmeye çalışan garibanları görmemezlikten geldiniz, dar gelirlilerin “siyasi iradelerini bir çuval kömür,bir paket makarna ile satın aldınız.

”Ergenekon”  tutuklularının  reddi hakim taleplerini duymadınız, ama “deniz feneri” savcılarını  görevden aldılar sesiniz çıkmadı,”Ergenekon “davasında tutukluluk hallerinin kaldırılmasını isteyen hakimler sürgüne gönderildi sesiniz çıkmadı, Sayın İlhan Cihaner, bazı “tarikatlara yönelik soruşturma başlatınca başına gelenleri hepimiz biliyor ama siz duymadınız,odatv çalışanları ve Soner Yalçının başına gelenleride görmediniz, üç kuvvet komutanı  ve genel kurmay başkanı istifa etti onuda görmediniz, komşularla sıfır sorun dediniz durumumuz ortada,ama sahip çıktıklarınızda var hakkınızı yememek lazım, Örneğin İsral” e KAFA TUTAR HAVALARINA GİRDİNİZ” füze kalkanını ülkemize kimi korumak için yerleştirip ABD’denin iyi bir müttefiki olduğunuzu ispatladınız,

 “Deniz Feneri e.V davası sanıklarına sahip çıktınız, yandaş ve yalaka gazetecilere sahip çıkıp TRT yerleştirdiniz. Atatürk ve laiklere küfreden birini “Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğüne “getirdiniz, şaibeli  ÖSYM başkanına sahip çıktınız, devlet kadrolarını “imam” larla doldurdunuz Evet sayın başbakan bunlar sizin eseriniz. Dünyada ilk defa milli kurtuluş savaşı veren bu ülkeyi emperyalistlerin yanın da” edilgen” hale getirdiniz.

Bu asil millet bunları hak etmiyor, eserinizle ne kadar övünseniz azdır.”DURMAK YOK YOLA DEVAM” Evet yukarıda yazdıklarım maalesef” HAYALDİ GERÇEK OLDU” ne diyelim “ALLAH” yolunu izini açık etsin, ama şunu asla unutmayın,”Atatürk yaptıklarıyla biten bir insan değildir. O, fani vücudu toprak olduktan sonra da kuşakları etkileyen eserleri ile dipdiri ayakta duran, tehlikeler, bunalımlar karşısında milletine kurtuluş yollarını göstermeye devam edecektir. Düşünceleri ile karanlıkları aydınlatan çağın,çağların lideridir,”

SAYIN BAKAN ŞUNU ASLA UNUTMAYIN..,BU TÜR FAŞİST UYGULAMALARLA MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ KALBİMİZDEN SİLMEYE GÜCÜNÜZ YETMEYECEKTİR. 

Sebahattin ATAMER
Atatürkçü Düşünce Derneği
Yönetim kurulu Başkanı

 

Son Güncelleme ( Salı, 27 Eylül 2011 14:54 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 27-09-2011 21:44
Sabahattin Hocam Ağzına Sağlık
Bindik AKPnin alametine gidiyoruz kıyametine Ustalık döne
minde Toplumsal hipnozda yeni boyuta geçildi herşey Ame
rika ve israil için
Emperyalizm imansızdır imanıda kullanır dinin alet edildiği
her yerde sömürü vardır AKP düzenine uşak olmak için can
atanlar bunu görmez
ALLAH BİZİ AKP NİN ŞERRİNDEN KORUSUN
 
 
+3 #2 Ziyaretçi 27-09-2011 22:09
KUTADGU BİLİG DEMİŞKİ ?
Aslan köpeklerin başına başına geçse Köpekler aslan olur
Köpek aslanların başına geçse bu aslanlar köpek olur
OSMAN BÖLUKBAŞI DEMİŞKİ?
Bu Ülkede fazilet mücadelesi yapanlar
Sonunda sefalet mücadelesi verirler
ZAYÇEK DE DİYORKİ?
Bilmek insanı hür yapar Özgür insanlar cesur olur
ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ ÜNİFORMAMIZDIR
 
 
+4 #3 Ziyaretçi 27-09-2011 22:31
AKP ÜLKEMİN İLK VE TEK SİYONİST PARTİSİDİR
ATATÜRK Ü UNUTTURMAYA ÇALIŞANLAR ONA DİL UZATAN
LARIN YA KANI YA SÜTÜ YADA MAYASI BOZUKTUR
BİZİM TARAFIMIZ ADRESİMİZ BELLİDİR
ADRES
CUMHURİYET MAHALLESİ
MUSTAFA KEMAL SOKAK
ZİYA GÖKALP APT NO 1923.
 
 
+5 #4 Ziyaretçi 27-09-2011 22:49
Asrın yeni bir umdesi var hak kapanındır
Söz haykıranın mantık ise şarlatanındır
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi liyakat pezevenk puşt olanındır
NEYZEN TEYFİK
İHTİRAS VE GİZLİ EMELLERİN SIĞINAĞI DEMOKRASİ
AKP ALACA KARANLIK PARTİSİ
 
 
+1 #5 Ziyaretçi 28-09-2011 14:41
Bu ülkede şu an yapılmak istenen,
-Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı vatandaş yetiştirmek artık istenmiyor.Zaten yaklaşık 10 yıldır yapılan uygulamalar bu yolda...
-Hukuka saygılı,hukukun üstünlüğünü kabul eden vatandaş yetiştirilmesi istenmiyor.Son yıllarda çıkartılan yasalarla bu başarılma yolunda...artık insanlar hukukun üstünlüğüne göre hareket etmeyecek,AKP yasalarına göre vatandaş olunacak istenilen bu...
-Silahlı kuvvetler yıpratıldı,sess izleştirilmeye çalışılıyor,siy asi iktidarın istediklerini yapmaya yönlendirilmeye çalışılıyor.komutanlarımızı n büyük bölümü içerde ama başbakan dışarıda savaş çığırtkanlığı ile kasımpaşalılık yapmakla meşgul,
-Vatan evlatlarımız bir avuç çapulcuya karşı direniyor kalleşçe şehit ediliyor ama başbakan yurt dışında,arap baharı diye bir şey yarattılar onu yaşıyor...
bu tablodan memnunmusunuz....daha bunların yanında ekonomik sıkıntılardan bahsetmedik...
Böyle bir ülkemi hayalinizdeki....hiç bir şeye tepkimiz yok...akşam evde haberleri sadece izliyoruz ve üzülüyoruz...acaba sabah ne olacak diye düşünür hale geldik...dışarıdaki ağabeyler hergün basında bu hükümeti poh pohlarken diğer yanda olanlar oluyor....
Yetmez mi....bizler bizim gibi düşünenler içerimizde kendimizle mücadele ederken,birbiri mizi yıpratırken ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇİYOR EY MİLLETİM UYANIN....
 
 
0 #6 Ziyaretçi 29-09-2011 00:25
yüreğinize ve ağzınıza sağlık , iyiki varsınız
 
 
0 #7 Ziyaretçi 29-09-2011 22:21
Sebahattin hocam ne güzel bir söylemdi bütün hislerimize tercüman oldunuz zor günler geçirdiğimiz bu günlerde umutsuz olmamak ve mücadelemize devam etmemiz gerekiyor sizlerle beraber Atatürk ne demiş HAYATIMDA HİÇBİR ZAMAN UMUTSUZLUĞA YER VERMEDİM..... umutsuz gibi görünsede ulu önderimizin yüce fikirleriyle yine bir çıkış bulacağız vee bu satılmış Amerikan uşağı israilin oyuncağı kendini aslan sanan fare......kılıklı AKP yi yıkacağız.... yolumuz çok karanlık gibi görünsede kurtuluş savaşından güç alarak bu karanlık günleride aşacağız inanıyorum... ve hiçbir güç bunu değiştiremez ki... BİZLER ATATÜRK ÇOCUĞUYUZ.....
 
 
+3 #8 Ziyaretçi 30-09-2011 19:24
Sevgili Atatürkçüler Çook güzel diyorsunuz da öyle internet sitelerinden birbirinize gaz verekle mi atatürkçü olunuyor acaba... Çok merak ediyorum bukadar kolay mıdır Atatürkçü olmak....
yok saa aranızda sızmalar mı var (imamın ordusundan), Bavulunu hazırlayıp En önde mücadele edenlere lafım yok,Hep Muhalefet edip,, yani kısaca çok koşup kılını kıpırdatmayanla ra sözum size sözde Atatürkçü olmamanız için yapmanız gerekenleri söylüyorum açın internetten bunu okuduktan sonra, Bursa Söylevi ni ezeberleryin!! Sonrada harekete geçin artık.. yok sa altınızdakı tencereden zıplayıp çıkmak için çoook geç olucak..... hepimizi silivriye davet ediyorum kısaca.. artk çok geç olmadan uyanın artık UYANIN...Atatürkün kurdugu Cumhuriyeti Birbirimize gaz vereek deiiil , Atatürkün istediği şekilde geri almalıyız... ""Ben kanaatimin gereğini yaptım.Müdahale ve eylemimde haklıyım."" BURSA SÖYLEVİ
 
 
0 #9 Ziyaretçi 04-10-2011 11:29
"vasabi "rumuzlu kardeşim!!
RUMUZUNUN ARKASINA GİZLENME,DOĞRUD UR BELKİ "ATATÜRKÇÜLÜĞÜ"SENİN KADAR BİLMİYOR OLABİLİRİZ.GEL BU KONUDA N BİZE YOL GÖSTER.MEMNUN OLURUZ.AMA ÖYLE RUMUZLU "YORUMLARLA" AHKAM KESEREK DE OLMAZ BU ORTAMDA ," MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" ANITININ ÖNÜNDE O BASIN AÇIKLAMASI YAPMAK "YÜREK İSTER..ÖYLE SAÇMA SAPAN" İTHAMLAR" YAPARAK," DEĞİL..........
 
 
0 #10 Ziyaretçi 04-10-2011 12:08
vasabi rumuzlu arkadaş...eğer dediğin gibi ,Atamızın Bursa söylevine göre hareket ediyorsan neden cesur olup rumuzlara sığınmaktan vazgeçmiyorsun...Beğenmediğin çalışmalarımıza ,etkınlıklerımı ze destek vermek için bize öneriler getirip katılım sağlandın mı bugüne kadar?hangi eylemi yaptınız bize de yol gösterin de bizde destek verelim.Yaptığımız o basın açıklamasını acaba bugune kadar neden düşünemediniz ve bize öneri sunup geç kaldığımızı hatırlatmadınız ki geç kalınmış bir açıklama da değildi.o açıklamayı orada yapmak bile ne derece kararlı olduğumuzu gösterir.o açıklamaya katılım sağlayan ilerici topluluğun o kadar az sayıda kalması toplumun artık duyarsızlaştırı ldığının en buyuk göstergesidir.Tabi ki bizimde bazı eksıklerımız olabılır bunu inkar etmek mumkun değil.o zaman çıkın ortaya da gelın konuşalım derneğimizin yeri belli fikir üretelim hep beraber tartışalım.öyle rumuzlara saklanarak ortalık bulandırmayalım .Biz Bursa söyleminin gereğinin tam bugunler için olduğunu hep söyledik.ama bızım mucadelemiz hukuk kuralları çerçevesinde olmuştur ve olacaktır.her nekadar bu ülkede şu an hukuksuzluk hukum sürsede biz bununla yınede mucadelemızı surdurmeye kararlıyız.Buyuk önderimizin bize çizdiği yoldan da hiç ayrılmaya nıyetımız yok....gerektiği yerde gerektiği biçimde tepkimizi koyarız hiç kimsenın kuşkusu olmasın....Bu yazışmalarıda bırbırımıze gaz vermek için değil görevimiz gereği yapıyoruz ve bundan da gurur duyuyoruz....
 
 
0 #11 Ziyaretçi 04-10-2011 14:59
Önemli olan böyle zor ortamlarda hukukun siyasallaştığı demokratik cumhuriyet ilkeleri ile iktidara gelenlerin ,demokratik ve cumhuriyet ilkelerini yıkmaya çalıştığı bu ortamda akıl vermek değil bizzat eylemlere katılmak gerekir.Senin gibi akıl veren çoktda eylem veren yok.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU