Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Güzelyalı'da Engelsiz Parkı ve Muhtarlık Binası Açılışı

Güzelyalı'da Engelsiz Parkı ve Muhtarlık Binası Açılışı

E-posta Yazdır PDF

Engelsiz Parkı Güzelyalı da Hasan Aktürk Tarafından AçıldıMudanya Belediyesi tarafından Mudanya ve Güzelyalı mahallesinde dinlenme oyun ve spor parklarının yapımına hız kazandırıldı.

Belediye Mudanya’nın Güzelyalı Atatürk Caddesi Eğitim mahallesinde, Güzelyalı’nın en büyük dinlenme ve oyun parklarından birini PTT binası yanında ki belediyeye ait arsa üzerinde oluşturdu.

Yapım çalışmaları kısa zaman içinde tamamlanan engelsiz dinlenme oyun ve spor parkının oyuncak ve spor aletlerinin montajı ve parkın iç kısmında ki renkli parke döşeme çalışmaları belediye fen işleri müdürlüğü ile park ve bahçeler müdürlüğü ekiplerince büyük bir hızla ve titizlikle yapılmıştı. Bugünse parkın bulunduğu yerde düzenlenen törenle Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk ve Mudanya engelliler derneği başkanı Sertap Tuncer tarafından kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.  Belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar açılışta hazır bulundular. 

MUDANYA YA BİR TANE ENGELLİ PARKI YAPILACAK

Sosyal belediyecilik anlamında çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Belediye Başkanı Hasan Aktürk,” Mudanya’mıza bağlı Güzelyalı mahallemizde en büyük dinlenme oyun ve spor parklarımızdan birini daha hizmete açmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Tamamen Mudanya belediyemiz fen işleri ve park bahçeler müdürlüğümüzün tarafından sürdürülen çalışmalar büyük bir titizlikle yapıldı. Parkın içinde ki oyun gurupları engelli çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın kullanımında zorluk yaşanmaması için özenle seçildi. Bugün hem bizlerin hem de engelli çocuklarımızla vatandaşlarımızın en mutlu günü diyebilirim.

Her zaman söylediğim gibi, bu coğrafya da sadece sağlıklı insanlarımızı düşünmemek gerekiyor, yapılacak hizmetleri tüm bireylerin kullanabileceği gibi inşa etmeli ve buna göre çalışma yapılması gerektiğini belirtmek istiyorum, şimdi sırada Mudanya ilçemize de engelli dinlenme oyun ve spor parkının çalışmaları bulunuyor yakında bu çalışmalarımıza da başlayacak ve kısa süre içinde tamamlayarak hizmete sokacağız” dedi.

EĞİTİM MAHALLESİNE MODERN MUHTARLIK BİANSI

Muhtarlık Binası Güzelyalı da Hasan Aktürk Tarafından AçıldıEğitim mahallesinde belediye olarak yeni oluşturulan son derece modern muhtarlık binasının da açılışını gerçekleştiren belediye başkanı Aktürk,” Bilindiği gibi Güzelyalı Eğitim Mahallesi muhtarlık binamız caddeye çok yakındı ve kullanım alanı olarak ta yetersiz geliyordu bu nedenle de muhtarlık binamızı aynı bölgeye ancak içeriye doğru alarak daha büyük bir yer oluşturduk, tüm Güzelyalılılara hayırlı olsun diyerek kurdeleyi kesip muhtarlık binasını da hizmete soktu. 
      

 Tarık ARSLAN/MUDANYA 

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 28 Eylül 2011 10:06 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU