Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Devlet Hastanesine İlk Kazma Vuruldu.

Mudanya Devlet Hastanesine İlk Kazma Vuruldu.

E-posta Yazdır PDF

Aydınpınar da Hastane temel kazısı başladı.Mudanya Tepedevrent Aydınpınar Köyü merasına yapılması planlanan 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi temel öncesi hafriyat çalışmaları başladı.

Aydınpınar Merasındaki 98 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan 100 yataklı hastanenin İhalesinin bitmesinin ardından Epsilon İnş. Müh. Ltd. Şti. tarafından 850 günde bitirilmek kaydıyla hafriyat çalışmaları başlatıldı. Yapılacak olan hastanenin maliyeti 13 milyon Tl. + KDV olurken, zemin artı 3 kat üzerine 100 yataklı planlanıp 15.800 m2 kullanım alanı olmak üzere, 5700 m2 alan üzerine hastane inşaatı yapılacak.
 

Temel öncesi inşaat hafriyatını Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Bşk. Yrd. Kartal Saldırış,  İl Genel Meclis Üyesi ve İl Özel İdaresi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Er yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar.
 

İlçe Başkanı Kahraman, “Uzun zamandır gündemde olan hastanemizin ihalesi bitirilip temel öncesi çalışmalarına başlayıp en kısa zamanda temel atma törenini gerçekleştirip, müttehit firma ile yapılan anlaşmaya göre 850 günde bitirme taahhüdü alınmasına karşın firma inşaatı 2013 yılında binayı Sağlık Bakanlığına teslim edeceklerini beyan ettiler. Yüklenici firma, İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı müştereken temel atma tarihi belirlenecek.

100 yataklı olup gerektiğinde yatak adedinin yükseltilebileceği fonksiyonel bir hastane yapmak amacındayız. Burayı sadece devlet hastanesi öngörmüyoruz, burayı sağlık alanına, sağlık kompleksine çevirmeyi amaçlıyoruz, zira 98 dönüm araziye 25 binlik planlarda ve 5 binliklerde sağlık alanı olarak ayırdık.

Onun ötesinde 98 dönümün yanında bulunan 100 dönümlük çamlık alanımız olup bu alan Meradan TOKİ’ye çevrildi, belediyemiz süreci hassas bir şekilde yürütüp takas yöntemiyle 100 dönümlük alanı da sağlık alanına katmayı ve 198 dönüm bölgenin tamamen sağlık alanına çevrilmesiyle alakalı gerek belediye ve Bakanlarımız ve siyasi irade olarak çalışmamız var yapılacak olan hastane ilçemiz için hayırlı olsun” dedi.
 

Mudanya Belediye Başkanı Aktürk, “Mudanya’ya yapılan bu güzel yatırımın, ilçemize, Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını, sağlık konusunda 5 yıldızlı otel niteliğinde fevkalade güzel bir yapıyı ve bakımı gerçekleştirecek olan bu yerin ekonomimize sağlık değerleri üzerine çok büyük artılar getirecek emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
            

Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Perşembe, 29 Eylül 2011 17:26 )  

Yorumlar  

 
+1 #1 Ziyaretçi 04-10-2011 21:40
hayrlı olurmu bılmem bu hastane.agaclar orman katledılıyor. erezyon yesıl bursa falan bunlar hıçe sayılıyor. tepe kazılan toprakla doldurulup ıkincı br tepe yapılıyor. ama kmse brsey yapamıyor n yazık kı........
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU