Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Mütarekesinin 89. Yıldönümü İçin Muhteşem Organizasyon

Mudanya Mütarekesinin 89. Yıldönümü İçin Muhteşem Organizasyon

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Mütarekesi anma törenleri davetiyesi kapağıMudanya Mütarekesinin 89. yıldönümü kutlamaları kapsamında hazırlanan Barış Festivaline hazırlanan Mudanya Belediyesi ve Kaymakamlık kapsamlı bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

89. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Mudanya Belediyesi kutlama etkinliklerine 5 Ekim 2011 günüden itibaren başlayacak. 5 Ekim Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı iskele Meydanında oluşturulacak. Aynı gün havai fişek ve lazer gösterilerinin ardından akşam şarkıcı Yusuf Güney Mudanya'da bir konser verecek.

6 Ekim Perşembe gündüz Cumhuriyet filminin gösterimi ile başlayacak olan etkinlikler Mudanya Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosunun eşliğinde TSM sanatçısı Mehsem Özşimşir’in konseri yer alacak.

7 Ekim Cuma günü Türk Halk Müziği konserinin ardıdan, 8 Ekim Cumartesi günü Mudanya Belediyesi Orkestrası Konseriyle devam edilecek.

9 Ekim Pazar günü Orkestra Şefi Barış Bayer yönetiminde Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Senfoni Orkestrası Konser verecek.

10 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Filmi gösterimiyle başlayacak olan etkinlikler, Mudanya Mütarekesinin Dünya tarihindeki önemi konulu konferansla devam edecek. Konuşmacı olarak, Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, Dr. Mine Akkuş(okutman), katılacak. Havai fişek ve lazer gösterilerinin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Ferhat Göçer Konseriyle son bulacak.

11 Ekim Salı Günü Mudanya Kaymakamlığının katkılarıyla düzenlenecek olan törenlerle Mudanya Mütarekesinin 89. yıldönümü kutlama programları sonlandırılmış olacak.

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Ekim 2011 11:43 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 05-10-2011 07:57
Bu güne kadar yapılmış en kapsamlı kutlama programı ama sanırım biraz daha profesyonelce yapılmalı bisiklet yolu olmayan Mudanyada (ki çoğu zaman hafta sonları rıhtımda turlayan yayalar ambulans, polis ve çöp kamyonu nedeniyle zor anlar yaşarken) bisiklet turu organize edilmiş ama son 6 yıldır adımızı altın harflerle yazdıran HENTBOL takımlarımıza turnuva düzenlenerek davetiyede yer almamış olması afişlerinin olmaması eksiklik. Umarım bunu organize etmesi gereken İlçe Spor Müdürlüğü daha hassas davranır. Böyle bir eksiklik bu konuda uzmanlaşarak ilçe spor müdürlüğünü yöneten bir kadronun gözünden nasıl kaçar anlamak mümkün değil
 
 
0 #2 Ziyaretçi 06-10-2011 06:48
Öner arkadaşım haklısın. Bisiklet kullanmak Mudanya sahillerinde yasak! Giriş ve çıkışlara üşenmeyip tabela bile koymuşlar hatta. Dediğin gibi trajıkomik bir bir biçimde kolluk kuvvetleri , çöp kamyonları yaya yolunda turluyor yayaları rahatsız ediyor o da ayrı mesele tabi :) Belediyenin turistik beldeye bakış açısı bu.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU