Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Kumyaka da Genç ve Yaşlılar Sporda Buluştu.

Kumyaka da Genç ve Yaşlılar Sporda Buluştu.

E-posta Yazdır PDF

Kumyaka da Turnuva heyecanı'Cumhuriyet’in 88 kuruluş yıldönümü nedeniyle Kumyaka da ilk kez düzenlenen turnuva da 1993 doğumlularla 1930 doğumlular arasında eski ve yeni sporcular bir araya gelerek turnuva düzenledi.

29 Ekim Cumhuriyet bayramına kadar devam edecek olan turnuvanın oldukça hareketli geçmesi nedeniyle tüm Kumyakalılar karşılaşmaları izlemek için Kumyaka da ki futbol sahasını dolduruyor. Turnuvanın en ilgi çeken yönü ise Cumhuriyet’te ilgili olması ve gençlerle yaşı ilerlemiş olan insanların bir araya gelerek futbol oynaması. Kumyakaspor kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriyet’in 88 yıl kutlaması kapsamında ki turnuva ile ilgili olarak Kumyakaspor başkanı Korkut Bilginer,” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ve bu yıl 29 Ekim de ülke olarak büyük bir coşkuyla kutlayacağımız, Genç Türkiye Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 88 yılı nedeniyle Bursa 1. Amatör kümede top koşturan Kumyakaspor olarak bu yıl değişik bir etkinliğe imza koymak istedik.

Bunda ki en büyük amacımız, bu yıl ilk kez köyümüzde Cumhuriyet’imizin 88 kuruluş yıldönümünü en iyi şekilde bugün den kutlamak ve akıllarda daha kalıcı olmasını sağlamaktı. Bu nedenle de Kumyakaspor da 1947 de futbol oynayan eski Türk Sanat Müziği TRT İzmir radyosu sanatçısı İsmet Kaya Arslan, Kumyaka da ki tarihi kilisenin sahibi olan inşaat müteahhidi Mete Yalçın, İnegölspor eski idarecilerinden Enver yaşar gibi eski futbolcular gençlere karşı kıyasıya futbol müsabakası yapıyorlar. Oldukça hareketli geçen karşılaşmalara vatandaşların da ilgisi oldukça fazla oldu.

Turnuvalar 29 Ekim Cumhuriyet bayramına kadar devam edecek. Turnuva da 6 takım ve 126 futbolcu mücadele ediyor. Turnuva da 8 nesil bir arada futbol oynuyor. En centilmen takım, gol krallığı ile 1- 2 ve 3 olarak turnuvayı tamamlayacak olan takımlara muhtarlık kupa ve ödülleri düzenlenecek olan törenle verilecek. Düzenlenecek olan bu tür turnuvalarımız bundan sonra ki Cumhuriyet kutlamalarında ve ayrıca diğer önemli kutlamalar da geleneksel olarak yapılacak” dedi.
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA/

 

Son Güncelleme ( Salı, 04 Ekim 2011 14:48 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 08-10-2011 01:33
Resimde gördüğüm Sayın Tahir Vural Mutlularspor un antrenörü değilmi?kendisine geçtiğimiz iki sene Mustafa Hoca ve ekibi altyapıyı ve yardımcı hocalık teklifinde bulunduğunda,te klifi kabul etmeyip Mutlularspor a gitmişti şimdi Mustafa hoca ve yönetim ayrılınca tekrar ortalara çıktı Kumyakaspor kulübü son iki seneye futbolu ve başarıları ile damga vurmuştur ve başarılarda sayın T.Vural yoktu.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU